Hugo Treffneri GümnaasiumFoto: Sille Annuk (Postimees)
Toimetas Nataly Koppel 24. mai 2011 14:56
Eelmisel nädalal toimunud rahvusvahelisel keskkonnaalaste projektide olümpiaadil INEPO saavutas Kristiina Kurg pronksmedali.

Hugo Treffneri Gümnaasiumi abiturient esindas Eestit oma uurimistööga „Teepakkide lagunemine loodulikku keskkonda jäljendavas mudelsüsteemis", seisab Tartu keskkonnahariduse keskuse koduleheküljel.

INEPO (International Environmental Project Olympiad) on rahvusvaheline keskkonnaalaste projektide olümpiaad, mis toimus 18.-21. mail Türgis, Istanbulis tänavu juba 19. korda.

Olümpiaadil osalevad 13-19-aastased õpilased oma keskkonnaalaste uurimisprojektidega. Olümpiaad toob üle maailma kokku erinevatesse rahvustesse ja religioonidesse kuuluvad noored Brasiiliast Indoneesiani. Sellel aastal oli osalejaid kokku 118, esindatud oli 48 riiki.

Eestit esindasid Türgis Anni Männil Paide Ühisgümnaasiumist tööga „Paide linna edelaosa puisniidu taimestik ja selle muutused" ning Kristiina Kurg Hugo Treffneri Gümnaasiumist tööga „Teepakkide lagunemine loodulikku keskkonda jäljendavas mudelsüsteemis".

Eesti esindus valiti välja üle-eestilisel õpilaste keskkonnaalaste uurimistööde konkursil 29. märtsil.