Eesti uudised

Epp Maria Kokamägi ja Anni Arro: võttes koera, võtad vastutuse! (3)

Toimetas Marge Sillaots, 23. mai 2011, 20:28
 Johannes Arro
Tänasest alanud sotsiaalkampaania kutsub inimesi suhtuma vastutustundlikult lemmiklooma võtmisse – koera või kassi võtmine tähendab vastutuse võtmist ning kohustust hoolitseda tema eest kogu tema eluaja jooksul.

Kampaania algatajad on loomasõbrad Epp Maria Kokamägi ja Anni Arro, keda toetavad Eestimaa Loomakaitse Liit ja moebränd Ivo Nikkolo.

Eesti loomakaitse liidu juht Heiki Valneri sõnul on "Eesti kahjuks justkui loomapiinajate ja -hülgajate paradiis, kus seadusandja on küll vastavad seadused loonud, ent paraku pole need rakendunud ja enamik loomade vastu kuriteo sooritanutest pääseb karistuseta".

"Põhjendamatut vägivalda ja julmust nõrgemate vastu ei tolereeri ükski arenenud ühiskond. Eesti riigis on loomakaitse alles lapsekingades ja sestap on väga oluline, et ühiskonnas positsiooni ja tuntust omavad inimesed julgevad välja öelda oma selge seisukoha loomapiinamiste suhtes. Ainult nii on võimalik ühiskonna väärtushinnanguid muuta ja seeläbi koidab ehk ka Maarjamaa loomadele kuskil kauges tulevikus veidikenegi helgem elu," lisas Valner.

Loomakaitse liidu ja Ivo Nikkolo koostöös korraldatav infokampaania "Võttes koera, võtad vastutuse!" sai alguse heategevusprojektist "Eesti naised Ivo Nikkolole", mille raames disainisid Epp Maria Kokamägi ja Anni Arro omanäolise disainiga siidkleidid, mille müügitulu katab kampaania kulud. Aastal 2009 toetati sama projekti raames Evelin Ilvese loodud kleidi müügituluga Merivälja kooli.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee