Eesti uudised
Õhtulehe video!

Vuti tänava elanikud võitlevad eluohtlike kõrgepingeliinidega (21)

Viljar Voog, 19. mai 2011, 20:17
Peaaegu kogu oma elu Tallinnas Kristiine linnaosas Vuti tänaval elanud laulja Karl Madis ütles tänasel protestiaktsioonil, mille eesmärk on nihutada maa alla üle kodutänava kõrguvad kõrgepingeliinid, et nii tema isa kui naaber surid vähki. Kas vähi põhjustas just elektriliin, ta öelda ei oska, kuid kindlasti sel oma mõju on, arvab Madis.

Vuti tänava elanikud on liinide maa alla nihutamist nõudnud juba üle kümne aasta. Nüüd on bürokraatia aeglased rattad lõpuks liikuma hakanud ning koledad tornid kaovad Lillekülast 2015. aastaks. Kummalisel kombel ei ole sel otsusel aga mingit pistmist Vuti tänava elanike aktsioonidega: liinide loomulik eluiga saab lihtsalt läbi ja ära tuleb nad vahetada niikuinii.

Kõrgepingeliinid on kindlasti eluohtlikud siis, kui nad katkevad ja elektrikaabel peaks maapinnale sadama. Kas aga õhukaablil on mingi mõju selle all elavate inimeste tervisele, vajab veel uurimist, vahendas kõrgepingeliinidega tegeleva AS Eleringi liinide ekspert Väino Milt maailma tervishoiuorganisatsiooni seisukohta. Ise ta muidugi oma lastelastele liinide alla liivakasti ehitada ei julgeks, kuid Vuti tänaval teostatud mõõtmised näitavad euronormist 10 korda madalamat tulemust.

„Mida kauem seal olla, siis kindlasti mingi mõju on," arvab Karl Madis, kelle nii isa kui naaber vähki surid. Temal endal 50 Vuti tänaval elatud aastaga tervisemuresid tekkinud pole.

Samal teemal

21. mai 2015, 09:11
Elering asendab Kristiine linnaosas õhuliinid maakaablitega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee