Eesti uudised

PERH pöördus politseisse: kas skandaalne Andres Peri võttis altkäemaksu? (28)

Toimetas Karoliina Vasli, 18. mai 2011 11:35
Andres PeriFoto: PRIIT SIMSON/POSTIMEES
Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) juhatuse esimees Tõnis Allik ütleb, et haigla esitas avalduse politseisse Keila haigla eksjuhi Andres Peri väidetavata altkäemaksujuhtumi osas.

Tõnis Allik ütles eilsel PERHi nõukogu istungil, et ilmnenud juhtimis- ja suhtlemisprobleemide tõttu on regionaalhaigla juhatus Andres Peri karistanud tema taandamisega kliinikujuhi kohusetäitja ametikohalt ning ta jätkab järelravi kliinikus esialgu arstina.

Samal teemal

Tõnis Allik informeeris nõukogu, et haigla esitas esmaspäeval avalduse politseisse väidetava altkäemaksu küsimise juhtumi uurimiseks. ETV "Pealtnägija" on varem vahendanud, et Peri nõudnud ühe eaka patsiendi haiglasse jätmise eest tema sugulastelt altkäemaksuna 4000 krooni ja konjakipudelit. 

"Pealtnägija" tuvastas, et varem Lõuna riigikaitse osakonna arstliku komisjoni esimehena töötanud Peri sai juba 2005. aastal kriminaalkorras karistada selle eest, et võttis aastate jooksul 17 kutsealuselt kokku 50 000 krooni altkäemaksu fiktiivsete vabastuste eest. Peri ise õigustas oma teguviisi toona väikese sissetulekuga ja sai karistuseks viieaastase vangistuse, millest ta reaalselt pidi ära kandma ainult kaks kuud.

Samal teemal

30.08.2011
Eakad andsid Keila hooldusravi kliinikule halvamaigulise auhinna
11.04.2011
Andres Perit vastuvõtuajal kabinetist ei leia
09.04.2011
Keila haigla skandaalne juht sai ametist priiks
05.04.2011
Patsientide ühing: eriti palju kaebusi on tulnud Keila haigla kohta