Eesti uudised

Vassiljev: kas Ansip tuleks toime keskmise pensioniga? (51)

Toimetas Kaspar Käänik, 11. mai 2011 19:17
Viktor VassiljevFoto: Teet Malsroos
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Viktor Vassiljev küsis täna riigikogu infotunnis Andrus Ansipilt hinnangut pensionisüsteemi võrdsuse kohta. Küsimusele, kas peaminister ise suudaks ära elada keskmise pensioniga, Ansip ei olnud võimeline vastama.

Vassiljev märkis, et võrdsustades alla keskmist töötasu saanud inimeste aastakoefitsiendi ühega, tagame keskmise pensioni muu hulgas ka õpetajatele, politseinikele ja päästeteenistujatele, kelle töötasu on enamasti väiksem kui riigis keskmiselt.

Vassiljevi sõnul põikas Ansip osavalt kõrvale vastamaks küsimusele, kas ta suudaks ära elada keskmisest pensionist. "Pärast lühikest pausi ja ilmselt mõningaid peastarvutusi ei vastanud peaminister minu küsimusele – küllap oli piinlik."

"Huvitav tähelepanek on see, et pensionide arvutamist lähtuvalt inimese palgast alustati umbes samal ajal kui käisid läbirääkimised parlamendipensionide kaotamisest. Tekib kahtlus, kas see polnud mitte toonaste võimulolijate hiigelpensionide päästmine," lisas Vassiljev lõpetuseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee