Eesti uudised

Andres Perit vastuvõtuajal kabinetist ei leia (67)

Eiris Teeveere, 11. mai 2011 07:00
Foto: PRIIT SIMSON (postimees)
Keila haigla juhi ametist lahkunud Andres Peri uus kabinet asub Hiiul roheliste mändide vahel, järelravikliiniku neljandal korrusel. Infolipik kliiniku uksel kinnitab arsti kohalolekut.

Lillakas lipik ütleb, et Peril on vastuvõtuajad teisipäeval, neljapäeval ja reedel kella 14–15. Veidi pärast poolt kolme kliinikusse sisenejale ütlevad aga valvelaua taga istuvad naised kahetsusega, et arst läks just natukene aega tagasi ära. "Ma ei tea, kas ta tagasi tuleb. Peaks tulema, kui ta oleks ära läinud, siis oleks ta ju "Head aega!" öelnud," seletab sõbralik naine. "Aga te võite oodata. Meil on siit edasi diivanid ja telekas, te võite seal istuda. Tema kabinet on koridoris vasakut kätt viimane."

Peri kabineti uks on pärani lahti. Pooleldi avatud aken on tekitanud ruumis väikese tuuletõmbe. Tillukeses toas on vastu seina kaks suurt pruuni nahast tugitooli, kapp ja kirjutuslaud arvuti ja tühja lillevaasiga. Kraanikausi ees seisab kinnine pappkast. Et tuppa on alles äsja kolitud, näitab hooletult lukuaugus rippuv võti, võtmehoidjal vana nimi üle kleebitud ja punase pastakaga "Peri" peale kirjutatud. Ukse taga oodates kõnnib aeg-ajalt mõni haige koridori lõppu, kiikab avatud uksest sisse ja pöördub siis tagasi. Enne kella kolme hakkavad õed palateid läbi käima. Jagatakse linu, tekikotte, aidatakse riietega. Perit pole aga kusagil.

Poole nelja paiku kliinikust väljudes teatab valvelauatädi kaastundliku häälega: "Ja ei ilmunudki arst välja. Kes teab, kas ta täna üldse enam näole annabki."

Samal teemal

18.04.2011
PERH pöördus politseisse: kas skandaalne Andres Peri võttis altkäemaksu?