Eesti uudised

Mullu tarbiti elaniku kohta keskmiselt ligi 10 liitrit puhast alkoholi (2)

Toimetas Karoliina Vasli, 10. mai 2011 13:41
Foto: Konjunktuuriinstituut
Alkoholi tarbimine on Eestis juba kolmandat aastat järjest langenud, selgub konjunktuuriinstituudis läbi viidud uuringust. Keskmiselt tarvitas iga Eesti elanik mullu 9,7 liitrit absoluutalkoholi. Kõige kõrgem on keskmine ärajoodud alkoholi kogus Eestis 2007. aastal, mil keskmiselt tarvitas inimene aastas 12,6 liitrit absoluutalkoholi. "Tänase languse põhjused peituvad nii inimeste vähenenud ostujõus, muutunud hoiakutes ja administratiivsetes meetmetes, mida on erinevatel tasemetel kasutusele võetud," lausus põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Seedri sõnul jõid eestlased mullu küll vähem kui põhjanaabrid soomlased, kuid ruumi joomise vähenemiseks on veel. "Peaksime sihiks võtma eelkõige teised Põhjamaad, kus tarbimisnumbrid on veelgi väiksemad," märkis ta.

Uuringu "Eesti alkoholiturg 2010" läbi viinud konjunktuuriinstituudi direktori Marje Josingu sõnul on positiivne seegi, et inimesed on hakanud rohkem tarvitama lahjasid alkohoolseid jooke ning viina ja muu kange alkoholi osakaal tarbimises on langenud.

Samal teemal

05.07.2017
Marje Josing eestlaste alkolembuse kohta levitatud valeinfost: ''See on suur rumalus.''
10.05.2011
Aitab viinast, eestlased on muutumas veinirahvaks
10.05.2011
Odav viin kallines aastaga kümnendiku võrra
10.05.2011
Josing: majanduslanguse ajal hakati vähem jooma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee