Eesti uudised

"Pealtnägija" jätkas Keila haigla korralageduse avalikustamist (49)

Toimetas Sander Silm, 4. mai 2011 21:39
"Pealtnägija" tõstatas doktor Andres Peri vastu mitmeid tõsiseid süüdistusi.Foto: Priit Simoson/Postimees
ETV saade "Pealtnägija" uuris Keila haiglas vanurite hooldamisel valitsevat šokeerivat argipäeva mitmete juhtumite kaudu.

Nii oli näiteks ühe eaka patsiendi pangaarvelt keegi pärast vanuri pensionipäeva võtnud sularahaautomaadist välja kokku 16 200 krooni, mille vargus ilmnes alles pärast vanuri surma, kui tütar hakkas huvi tundma ema arveldusarve vastu ning selgus, et arve oli ema haiglas oleku ajal tühjaks tehtud, vahendas ERR uudisteportaal.

Kuigi valdavalt puudutavad "Pealtnägijaga" ühendust võtnud inimeste pretensioonid haigla personali suhtumist patsientidesse, kes on jäetud ilma vajaliku hoolitsuse ja ravita, siis on olemas ka näiteid väljapressimisest.

Nii oli näiteks doktor Andres Peri nõudnud ühe eaka patsiendi haiglasse jätmise eest tema sugulastelt altkäemaksuna 4000 krooni ja konjakipudelit.

Peri juhtum aga ei ole ainus - nii sai mullu detsembris terviseamet kaebuse ühelt Keila patsiendilt, kes väitis, et arst pressis talt välja 7000 krooni, ähvardusega ta vastasel korral välja kirjutada.

Läinud nädala lõpus pakkus "Pealtnägija" intervjuuvõimalust PERH-i juhatuse esimehele Tõnis Allikule, nõukogu esimehele Toomas Vilosiusele ja konkreetse kliiniku juhile Andres Perile, kuid vastuseks oli keeldumine.

Samal teemal

30.08.2011
Eakad andsid Keila hooldusravi kliinikule halvamaigulise auhinna
18.04.2011
PERH pöördus politseisse: kas skandaalne Andres Peri võttis altkäemaksu?
09.04.2011
Keila haigla skandaalne juht sai ametist priiks
07.04.2011
Keila haigla skandaalne juht jätkab Hiiul