Uudised

Pakri ligidal algavad merepääste suurõppused  

3. juuni 1997, 00:00

Täna algavad Suur-Pakri ja Osmussaare vahel Eesti tänavused suurimad merepäästeõppused, millel osaleb kokku kümme päästelaeva Eestist, Soomest, Venemaalt ja Rootsist.

Õppuste stsenaariumi järgi põrkavad Pakri saartest umbes kaheksa kilomeetrit loodes kokku reisilaev ja tanker, ütles piirivalveameti mereosakonna ülem Jaan Kapp. Kokkupõrke tulemusel satub merre 46 inimest, reisilaeval puhkeb tulekahju ning tankerilt voolab merre naftat. "Püüame luua võimalikult suurõnnetuse-lähedast olukorda," ütles Kapp.

Õppuste Pakri 97 eesmärgiks on harjutada erinevate riikide merepäästestruktuuride koostööd poolte teavitamisel õnnetusest ja sellele reageerimisel. Õnnetuse likvideerimisel osaleb lisaks kümnele laevale veel kolm helikopterit ja üks lennuk. Samuti osalevad õppustel kaldateenistustena politsei, päästeametid, kaitsejõud ja haiglad.

Eestist osalevad õppustel piirivalvelaevad Kõu ja Pikker, kaater, mereinspektsiooni õlitõrjelaev ja lennusalga helikopter. Venemaalt osaleb õppustel kaks laeva ja helikopter, Soomest üks laev ja helikopter Super Puma ning Rootsist kolm laeva ja üks rannavalvelennuk. Laevaõnnetust imiteerivad reisilaevana piirivalvelaev Linda ja tankerina piirivalvepraam Tiir.

Varem korraldasid Eesti, Soome ja Venemaa sarnaseid õppusi 1995. aastal Kotkas ja möödunud aastal Suursaare all, kuid siis olid need tunduvalt tagasihoidlikumad. Pärast õppusi külastavad Vene piirivalvelaevad teist korda pärast taasiseseisvumist Tallinna. (BNS)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee