Eesti uudised

Õpetaja: meedias leierdatud teemal ei soovitaks kirjandit kirjutada (8)

Toimetas Marge Sillaots, 24. aprill 2011 12:10
Foto: Marianne Loorents
Kuressaare gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja ning aastaid riigieksameid hinnanud Marit Tarkin soovitab abiturientidel kirjutada kirjand südamelähedasel teemal, mille kohta noorel on selge oma arvamus.

Tarkini sõnul tuleks vältida teemasid, mille meedia üksipulgi läbi võtnud ja mille kohta noorel midagi väga lisada ei ole, kuna sellisel juhul võib ära kaduda inimese isikupära – ta kirjutab seda, mida iga päev lehes kirjutatakse või millest televisioonis räägitakse, kirjutab Postimees.

Samal teemal

"Ei tasu kirjutada looduskonspekti, et vihmametsad on otsakorral ja meil on osooniaugud," ütleb Tarkin loodusteemat kommenteerides ja lisab, et sel teemal tasuks kirjutada noorel, kelle jaoks on osooniaugud tõsine probleem ja kes on mõelnud, mida tuleks ette võtta.

Tänavu võivad Tarkini arvates olla teemade seas ka Euroopa ühisraha euro ning Jaapani tuumaõnnetus, kuigi konkreetse teema prognoosimine ei ole nii oluline, kuna üldised teemavaldkonnad on paigas.

Eesti keele eksam toimub sel aastal esmaspäeval ehk homme ning algab kell 10. Eesti õppekeelega koolides on kirjand kohustuslik riigieksam, vene õppekeelega koolides on kirjand teist aastat vabatahtlike eksamivalikute hulgas. Kokku asub homme kirjandit kirjutama 9926 koolilõpetajat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee