Eesti uudised

Koolides algavad täna riigieksamid 

Toimetas Kristin Aasma, 18. aprill 2011 08:08
Riigieksam Rakvere gümnaasiumis 2010. aastal.Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja
2011. aasta riigieksamite periood algab täna eesti keele kui teise keele riigieksami kirjaliku osaga. Eksami suuline osa toimub 19., 20. ja 21. aprillil. Eesti keel teise keelena on kohustuslik riigieksam vene või muu õppekeelega koolis.

Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse teatel registreerus sellele eksamile tänavu 3239 eksaminandi, nende seas 1987 gümnaasiumilõpetajat, 1191 kutseõppeasutuste õpilast ja 61 varemlõpetanut.

Kirjandit kirjutavad abituriendid esmaspäeval, 25. aprillil.

Eesti õppekeelega koolides on kirjand kohustuslik riigieksam, vene õppekeelega koolides on kirjand teist aastat vabatahtlike eksamivalikute hulgas. Kokku asub 25. aprillil kirjandit kirjutama 9926 koolilõpetajat.

Gümnaasiumi lõpetamiseks tuleb sooritada viis lõpueksamit, millest vähemalt kolm on riigieksamid. Kõik valitud riigieksamid tuleb ka sooritada, eksamist loobuda ei saa. Kui õpilane puudub riigieksamilt ning ta ei soorita ka lisaeksamit, jääb tal kool samal aastal lõpetamata.

Eksamitulemused saab teada riigiportaali http://www.eesti.ee päringukeskkonna vahendusel. Riigieksami e-tunnistused on riigiportaali vahendusel kättesaadavad alates 20. juunist.

2011. aasta riigieksamitele on registreerunud kokku 20 466 eksaminandi, eksamivalikuid on üle 48 tuhande.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee