Eesti uudised

Ligi pensionäride murest: riik ei saa igavesti kätt hoida (104)

Toimetas Karoliina Vasli, 14. aprill 2011 10:40
"Iseenesest ei ole võimalik süsteemi lihtsamaks teha ja öelda, et riik peab kätt hoidma mingitmoodi tagasiulatuvalt veel pikki aastaid - ma ei ole nõus," ütleb rahandusminister Jürgen Ligi.Foto: Teet Malsroos
Rahandusminister Jürgen Ligi leiab pensionäride tulumaksu teemat kommenteerides, et kogu aeg ei saa süüdistada riiki selle eest, kui mõni kodanik jätab oma õigused ja vabadused kasutamata. 

Kolmapäevases riigikogu infotunnis kiitis minister praegust korda ning ütles, et on normaalne, et maksuamet tagastab ülemakstud raha maksimaalselt viimase kolme aasta eest. "Iseenesest ei ole võimalik süsteemi lihtsamaks teha ja öelda, et riik peab kätt hoidma mingitmoodi tagasiulatuvalt veel pikki aastaid – ma ei ole nõus." 

Tema teada on probleem peamiselt nooremate pensionäride puhul. "Aga iseenesest, kui ma olen suuteline kirjutama pensioni saamise avalduse, siis ma olen suuteline ju täitma seal selle lahtri ära, kus on maksuvaba." 

Kolme aasta kohta lisas Ligi, et ka riigil on kokkuvõttes tülikas, kui tal seisavad kuskil teadmatud kohustused igavesti üleval. "Tuleb ka riigi suhtes olla natuke lugupidav."

Samal teemal

14.04.2011
Ansip: pensionärid oskavad arvutiga suhelda
14.04.2011
Pensionärid maksid riigile liiga palju tulumaksu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee