Eesti uudised

Müügitöös valetamine tõi veepuhastusseadmete firmale rahatrahvi  (29)

Toimetas Marge Sillaots, 13. aprill 2011 21:22
Foto: SXC
Tarbijakaitseamet on viimase kahe aasta jooksul saanud veepuhastusseadmeid müüva ettevõtte Aqualife kohta 10 kaebust, mille kohaselt esitatakse müügitöös valeväiteid.

Tarbijakaitseameti pressiesindaja Kadri Kauksi sõnul väitsid Aqualife'i müüjad oma seadet müües, et kraanivesi on tervisele kahjulik, kuid läbi nende seadme lastud vesi hoiab ära hulga terviseprobleeme, vahendab ERR Uudised saadet "Pealtnägija".

Aqualife'i maaletooja ja peaideoloog Horre Saluste (33) väitel aga toimib kõik nagu lubatud – tema tarvitab vett üle viie aasta ja kinnitab, et tal on väga hea tervis. Samas tunnistab Saluste, et müüja kirjeldas seadet müües selle omadusi tõesti pisut ekslikult, kuid kui sellest aru saadi, oli juba liiga hilja.

Tänaseks on Aqualife kinni pandud vähese läbimüügi ja probleemide tõttu.

"Ühelegi küsimusele need müügimehed vastata ei oska ega saa tegelikult ise ka aru, mida müüvad. Neil on kindlad päheõpitud reklaamlaused," rääkis Kanarbik toona.

Tarbijakaitse rõhutab, et koduuksemüügilepingust on võimalik taganeda 14 päeva jooksul ja mingeid trahve ega tasusid peale postikuluhüvitise (kui midagi postiga saadetakse) ei ole müüjal õigust nõuda. Tagastatav kaup peab olema kasutamata, ehkki agarad müügimehed võivad seadme proovimiseks uljalt soovitusi jagada – pruugitud seadme tagasiostuks müüjal kohustust pole.

Samal teemal

20.10.2009
Teie kraanivesi on eluohtlik!