Raha

Ligi: hinnatõus tapab? Minu maailmas mitte (127)

Toimetas Karoliina Vasli, 13. aprill 2011, 15:49
Jürgen LigiFoto: TEET MALSROOS
Rahandusminister Jürgen Ligi lükkab ümber väited, et hinnatõus on otseselt seotud euro tulekuga. Keskerakondlase vastavaid väiteid ei jõudnud minister jälgidagi. 

Riigikogu infotunnis luges keskerakondlane Inara Luigas ette kõik halva, mis tema hinnangul viimasel ajal juhtunud: aktsiisid ja käibemaks on tõusnud, sotsiaaltoetused (ranitsatoetus ja matusetoetus) kadunud. Luigas rõhutas, et koos euroga on Eestis toimumas tõeline hinnaralli. "Hinnatõus tapab tõesti meid igal rindel, kuhu me vaatame," teatas ta ning uuris, kuivõrd on eurole üleminek ikkagi põhjustanud hinnarallit. 

Ligi tänas küsimuse eest, kuid märkis, et ta ei jaksanud täpselt jälgidagi, mida Luigas ette luges. "Minu maailma kõik need väited ei mahu, võib-olla ma sain valesti aru." Ta ütles, et kui teema on ikkagi seoses euro ja hinnatõusuga, siis ta meenutab seda, mida juba väsimatult rääkinud. Euro mõju hinnale on väga väike (0,1-0,3 protsenti). 

Ta palus hinnatõusu ikka eurost lahus hoida. "Käimasolevast hinnatõusust võin ma pikalt rääkida - see on, nagu ma olen ka varem rääkinud, rahvusvaheliste toidu- ja kütusehindade tõusu tulemus."

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee