Uudised

Oru töötuid lohutatakse jumalasõnaga 

3. juuni 1997, 00:00

TEET KALLAS
Venekeelne Eesti

Ajalehes ME Russki Telegraf kirjutas J. Ašihmin olukorrast Orul, kus said kinnitust kõige süngemad prognoosid - turbatehas on suletud. Uued omanikud Rakverest ostsid selle ära kui vanametalli. Demonteeritakse ka asulat ja vabrikut ühendanud kitsarööpmeline raudtee.

Firmas Freesturvas jätkub tööd kõige enam 150 inimesele ja see koondub turbaväljadele. Ülejäänud 200 inimest vallandatakse.

AS Oru dispetšeri Jevgenia Kuzmina sõnul on inimesed paanikas. Vallandatuil pole mingit lootust uut tööd leida.

Ida-Virumaal on töötus tõusmas oluliseks probleemiks. Koondamine on käsil mitmes ettevõttes. Nii näiteks on plaanis vallandada 900 (!) Eesti Põlevikivi töötajat.

Oru jaoks on tegemist paikse katastroofiga. Kuigi suvel avatakse Kohtla-Järve linnale allutatud alevikus õmblustöökoda, ei lahenda 50 loodavat töökohta probleemi.

Üks tehase uusomanikke Ronald Pullerits ütles, et ettevõttel polnud tulevikku. Ka freesturbale tuleb alles otsida õiget turgu.

Sööklas saadakse tasuta süüa. Klubis annavad lootuse kaotanud rahvale lohutust Lääne pastorid ja kohalikud jutlustajad.

Ašihmini reportaaz^ lõpeb poliitilise süüdistusega. "Seda hävingupilti võivad ilmselt rahumeeli vaadata vaid rahvusradikaalid, kes on ammu unistanud sellest, kuidas vabastada Kirde-Eesti muulaste käest. (---) Näljaga võib mingi osa meeleheitele aetud venelasi ju tõesti sealt välja tõrjuda, aga Eesti kahe kogukonna omavahelisi probleeme see ei lahenda."

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee