ARMASTAB PIIMA: Sel laupäeval 49aastaseks saanud Anu on poseerinud paljalt nii Eesti kui ka Soome ajakirjades, ka rasedana. Ta on olnud loendamatuid kordi ajakirja Kroonika esikaanel – kord piimavannis, kord vahukoorest rinnahoidajaga. (Viktor Koškin)

"Loomulikult kardan ma vananemist," tunnistab laupäeval 49aastaseks saanud seltskonnadaam Anu Saagim. "Kuid kui ma oma imekena ema vaatan, siis mõtlen, et ees ootamas polegi midagi hullu."

Eelmisel nädalal arvutas portaal Publik.ee välja, et just Anu Saagim on eestimaine kuulsus, kelle alastipilte on aastatega eri ajakirjades kõige rohkem ilmunud.

2001. aastal Eesti seksikaimaks naiseks valitud Anu Saagim kurtis juba tollal, kümme aastat tagasi, et vananemine tekitab temas masendust ja stressi. Kuid omaenese julgete fotode vaatamine tõstab tal alati tuju.

"Vaatan neid ja mõtlen – pole mul veel viga midagi," naerab ta. Ehkki – et pildil hea välja näha, tuleb tal iga aastaga järjest enam vaeva näha.

"Põhjamaades on vananemine haigus"

"Kümme aastat tagasi tundus alastiolek nii loomulik," ütleb Anu. Kord on ta tähistanud oma Saaremaa suvekodus jaanipäeva sõprade-külalistega just nimelt sedasi, et riietuseks oli aadama- või eevaülikond.

"Aga oma kõige hiljutisema, Playboy aktifotode sessiooni tarbeks nägin ikka kõvasti vaeva – olin nädalaid veedieedil, veetsin tunde masseerija juures ja iluprotseduuridel," tunnistab sünnipäevalaps.

Anu ütleb, et on eluaastate lisandumist raskelt üle elanud. "Üks mu sünnipäevakülaline meenutas just äsja, kuidas ma 27aastaselt olin ohanud: olgu kõige muuga kuidas on, aga vananemist kardan nagu tuld!" naerab ta. "Ega meil siin põhjamaal pole naisel kerge vanemaks saada. Põhjamaades on vananemine nagu haigus ja vanurid elust kõrvale jäetud. Kui õelutsejatel minu kohta enam mitte midagi muud öelda pole, siis öeldakse – aga Anu on ju nii vana. USAs, kus ma viis aastat elasin, on suhtumine vanadesse inimestesse täiesti vastupidine, seal austatakse nende elutarkust."

Anu ei salga, et näeb hea välimuse nimel kogu aeg vaeva: "Kui mul on stress või lihtsalt halb tuju, lähen masseerija juurde või ilusalongi. Ma pigem olen nõus nälgima, aga iluprotseduuridest ma ei loobu. Vahel võtan ema kompanjoniks kaasa, ehkki tema on hoopis teist usku. Tema eelistab kallitele kreemidele värsket õhku ja rohket liikumist ja peamiseks kosmeetikavahendiks on tal puhas vesi. Ja ta näeb selle juures nii vapustavalt hea välja! Tema vaatamine teeb mind alati rõõmsaks."

"Ei, ilulõikused pole minu jaoks"

Anu on lasknud tuntud Soome ilukirurgi Rolf Nordströmi juures kohendada ülalauge ja laserlihvida silmaaluseid.

"Teeksin ilulõikusi palju rohkem, aga ma nii hirmsasti kardan, et need võivad untsu minna. Meelelahutusbisnises liigub tohutult inimesi, kes on oma välimusele ilukirurgiaga liiga teinud. Minu meelest ei ole iluoperatsioon õnnestunud, kui korrigeerimise jäljed on inimese näos selgesti näha. Näiteks üks minu lemmiknäitlejaid Nicole Kidman ei ole enam üldse see kaunis naine, kes kümme aastat tagasi. Ja minu meelest on kole ka Rootsi kuninganna Silvia see igavene Batman Rogeri naeratus. Nii elutu ja ebaloomulik. Ei, ilulõikused pole minu jaoks," nendib Anu. "Ka sellepärast, et siis peaksin pärast iga lõikust vähemalt kuu aega kusagil peidus olema, haavu lakkuma. See aga ei sobi aga üldse kokku mu elustiiliga."

"Mul on maailma kõige ilusamad rinnad"

Oma kehaga on Anu rahul. "Mul on maailma kõige ilusamad rinnad. Üks Rootsi plastikakirurg rääkis mulle, et on rumal ihaldada hiigelsuuri rindu – need muudavad naise välimuse vanemaks. Selline mammalik büst teeb üleüldse paksemaks. Minu meelest peavad naisel olema loomulikud rinnad."

Oma nooruslikkust säilitab Anu aga hoopis julguse, mitte iluoppidega: "Minu moto on – kõik tuleb järele proovida, mis elu pakub. Mulle meeldib erinevaid asju teha. Kus kõikjal ma osalenud pole – muusikalis, muusikavideos, sadades telesaadetes! Isegi siis, kui alguses mõtlen, et ei-ei, seda ma küll ei julge, on pärast see adrenaliinilaks, mille eneseületamisest saan, tõeliselt võimas."

Oma elulooraamatu kirjutamisele Anu veel ei mõtle. Ehkki – kui tema abikaasa Ristomatti Ratia sai valmis autobiograafia "Paha poika" ("Paha poiss" – toim), mõtles Anu täiesti tõsiselt (ja isegi üks kirjastajast peretuttav soovitas) ka oma kirev elukäik kirja panna. Raamat pidi edasi minema sealt, kus Ristomatti oma lõppes ning nimigi oli välja mõeldud: "Hea tüdruk".

"Kuid praegu pole selleks siiski veel õige aeg," nendib Anu. "Ma olen aus inimene ja tahaksin raamatus ka kõik ausalt kirja panna. Teeksin asjatult paljudele inimestele haiget."

Sünnipäevastart Tapperis: "Kümme aastat vana kostüüm mahtus selga"

Anu Saagimi raju sünnipäevanädalavahetus algas juba reede hilisõhtul ööklubis Tapper, kui lavale astus eestimaise industriaalse metal-muusika lipulaev No-Big-Silence ning paljude kohaletulnute üllatuseks ka Anu Saagim.

"Olin kümme aastat tagasi osalenud nende muusikavideos "Robot Super Lover Boy" ning kui poisid mulle ettepaneku tegid taas selle loo ajal lavale tulla, ei kahelnud ma hetkegi. Õnneks olid mul kõik vanad rekvisiidid alles – ogadega mask ja piitsad. Ja õnneks mahtusin ma ka kümme aastat vanadesse bikiinidesse," naerab Anu. "Kell 00.45 oligi minu esinemiskord ja see oli tõesti nii äge kogemus. Tõeline déj? vu. Paljud pidulised olid ekstra minu pärast Tapperisse tulnud ja paljud üldse ei uskunudki, et ma lavale lähen."

Aga ega sellega sünnipäev veel lõppenud – enne laupäeva hommikut jõudis Anu käia koos sõpradega veel restoranis Carina, Rumours’is ja Kapis.

Veidi rikkus peomeeleolu asjaolu, et Anu abikaasa Ristomatti Ratia otsustas Tapperi kontserdi vahele jätta.

"Kui ta sai teada, et kavatsen sünnipäevapeoga alustada sellises rajus kohas, tormas ta toast välja ja tuli alles poole tunni pärast tagasi," muigab Anu. Ristomatti kingitud igakevadisest sünnipäevanartsisside sülemist Anu siiski ilma ei jäänud.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis