Eesti uudised

Mis küll sundis Mardot tuisuööl särgi väel vööni lumme sumpama? 

Kaarel Tigas, 7. aprill 2011 06:57
LEITUD: Mardo Niinepi kadumise kohta levis erinevaid versioone, kaasa arvatud võimalus, et ta sõitis kellegi seltsis autoga Sondast minema. Noormehe surnukeha leiti siiski kadumispaigast vähem kui kilomeetri kauguselt. Foto: ERAKOGU
Teisel jõulupühal Sonda kõrtsist haihtunud Mardo Niinepi surnukeha leiti üleeile samast lähedalt – veidi eemal alevi peatänavast. Noorukit otsinud detektiiv on juhtunust hämmelduses.

Mullu jõuluajal Sonda kanti vanavanematele külla sõitnud Niinepite pere mure puhkes teise jõulupüha hommikul, kui perepoeg Mardo (18) polnud sõbra sünnipäevalt koju tulnud. See oli ema-isa arvates tavatu.

Isa Matti teadis, et sünnipäevapeolt plaaniti minna Sonda kõrtsi, kuigi jõuluajal möllanud tuisu-tormi pärast see mõte talle ei meeldinud. Järgmisel hommikul ei vastanud poeg ka telefonile.

Tallinna–Narva raudtee ääres asuva Sonda kõrtsi uksest kohani, kust Mardo leiti, on mööda tänavaid astudes kõigest 950 meetrit.

Saatuslikul tuisuööl kippus noormees väidetavalt kõrtsis tukkuma jääma, enne seda olevat ta aga seal bravuuritsenud. Poisil oli seljas vaid spordisärk ja taskus mobiiltelefon. Jope ja rahakott jäänud sõbra autosse, mis aga tol hetkel sõidus oli, kui kõrtsi turvamees Mardo õue selginema saatis. Sõbrad tõttasid valvurit paluma, et Mardo kõrtsi tagasi lubataks. Kui nad kõige rohkem viie minuti pärast õue kiikasid, oli semu juba müstiliselt kadunud.

25 meetrit vööni lumes

Lisaks politseile ja lähedastele asus Mardot otsima ka detektiiv Aare Rüütel sihtasutusest Kadunud. Mitu korda kaevati vabatahtlike, kaitseliitlaste ja sõdurite abiga läbi kilomeetrite kaupa teeäärseid lumevalle, kuhu Mardo oleks võinud tol ööl puhkama jääda. Poisi vanaisa kaevas kopaga läbi kogu kõrtsi ja selle kõrval asuva poe ümbruse lumevallid – tulemuseta.

Poisi pere oli murest murtud. Kaheaastane õde Mari-Ann päris emmelt-issilt päevast päeva: "Kus venna on?!"

Detektiivi sõnul on Mardo leidmiskohal näha, et sinna jõudmiseks pidi ta sumpama vööni lumes vähemalt 25 meetrit. Koht on küll Sonda peatänava lähedal, kuid sealtkaudu edasi pole võimalik minna suurt mitte kuhugi. "Sul on lumest puhas peatänav. Miks peaksid sa siis suvalises kohas peokingadega lumehange astuma?" imestab Rüütel. Lisaks olnud uurijal isegi praegu, kui osa lund juba sulanud, raske läbi võsa ja kraavi poisi leidmiskohta pääseda. Miks Mardo tuisuööl sellesse padrikusse üldse pidi tungima?

Kriminaaluurimine käib

"See suund ei vii tema kodu poolegi! Tal ei seostunud selle kohaga midagi," kinnitab detektiiv. "Ma ei saa tänase seisuga öelda, et ta sinna viidi, aga et ta sinna ise läks, on täiesti loogikavaba!"

Eile põlesid Mardo leidmispaigas isa süüdatud küünlad. Enne ekspertiisitulemuse selgumist on raske midagi täpsemat öelda, ei tõtta Ida politseiprefektuuri kõneisik Mari Riina Rist Mardoga juhtunut tõlgendama. Aasta algul algatatud kriminaalmenetlus käib endiselt ja välistatud polevat hingeheitmise ükski põhjus.

Sihtasutus Kadunud on tõstnud Mardo kadumisega seotud inimeste leidmiseni viiva teabe eest pakutava preemia 10 000 euroni. Seni oli summa kümme korda väiksem. Rüütli sõnul on nad saanud erinevaid vihjeid, kuid need on jäänud loo lahendamise seisukohast poolikuks.

Metsast leiti kadunud nooruki surnukeha

Pärnu piiril Tammiste küla lähedalt metsast leiti mullu sügisel

jäljetult kadunud noormehe surnukeha. Tammistes asuvast kodust ligi kuus kuud tagasi jäljetult kadunud Egerti (18) surnukeha leiti möödunud pühapäeval. Surnukeha saadeti ekspertiisi, kuid politsei on juba praegu kindel, et leitu ongi Egert, ütleb Lääne prefektuuri kõneisik Kristi Kais. Kriminaalasja surma põhjuste väljaselgitamiseks esialgu algatatud pole. Kaisi sõnul näitavat ekspertiis, kas selleks on üldse põhjust. Egerti nimetuks jääda soovinud sugulane tunnistab, et ta ei tea siiani, mis põhjusel võis Pärnumaa kutsehariduskeskuses õppinud noormees soovida siit ilmast lahkuda. Viimati nähti Egertit 10. oktoobril keset päeva Pärnus. Nii mõnigi on väitnud, et märkas noormeest ka hiljem mitmel pool mujal, kuid võimud pole kindlad, kas see jutt on ikka tõde. Egerti asukoha asjus sai ka politsei hulk vihjeid, kuid nende kontrollimine ei andnud kahjuks mingit tulemust. Sõbrad iseloomustasid Egertit sõbraliku, kuid mõnikord väga äkilise ja ootamatu käitumisega noormehena.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee