Elu

Liis Lemsalu: jalgpalli olen mänginud kauem kui laulnud (4)

Kaidi Tahula, 5. aprill 2011, 07:00
ISA JA TÜTAR: Vutiässast isalt Marek Lemsalult on Liis pärinud huvi jalgpalli vastu. Kas ka muusika vastu?  JOOSEP MARTINSON
"Jalgpall tundus mulle hästi südamelähedane, kuna olin sellega isa kaudu väikesest peale kokku puutunud," ütleb pikalt jalgpalliga tegelnud, kuid eile kohtunike poolt staarisaate lohutusvooru pääsenud Liis Lemsalu (18).

Pole ka ime – ta on rahvusvaheliseltki tuntud jalgpalluri Marek Lemsalu tütar.

Samal teemal

Liisi sõnul on tema laulukogemus teiste saates osalevate neiudega võrreldes veidi väiksem – vaid kaks aastat, kuigi lapsena on ta mõnevõrra koorilauluga kokku puutunud. "Esimeses klassis saadeti mind Ellerheina katsetele, ma sain isegi koori," meenutab Liis, et kooris laulmine jäi siiski väga lühikeseks, kuna pere pidi isa jalgpallilepingu pärast Norrasse kolima.

Seal pandi toona vaid teises klassis käiv Liis rahvusvahelisse kooli, et ta saaks norra keele suhu. "Õpetaja rääkis ainult norra keeles ja suhtlemine käis pigem žestide kaudu," meenutab Liis. Juba mõne aja pärast tuli perel jälle kolida, seekord teise Norra linna.

Algul WAFi kooli tantsima, siis laulma

Seal läks Liis õppima kooli, mille direktor oli muusikaõpetaja. "Tema mees oli omakorda muusikakooli direktor, koos tuli neil idee teha norrakeelsete lastelaulude plaat ning nad arvasid, et minagi peaks seal laulma. Laulsin norra keeles koos suure kooriga, aga ka jupikese soolot," meenutab Liis, kuidas tema laulmine kunagi Norras plaadile sai.

Siiski tegeles Liis tollal pigem jalgpalli ja tantsimisega kui laulmisega. Viie aasta eest kolisid Lemsalud tagasi Eestisse. Siin jätkas Liis juba Norras armsaks saanud jalgpalli mängimist: "Jalgpall tundus mulle hästi südamelähedane, kuna olin sellega isa kaudu väikesest peale kokku puutunud. Kuna aga Tallinnas on väga palju erinevaid võimalusi, tekkis varsti tahtmine hoopis WAFis tantsimist õppida. Iga kord, kui ma seal trennis käisin, kuulsin aga, kuidas ümberringi lauldi ja tundsin, et tahan samuti laulda. Läksin katsetele ja saingi sisse," muljetab Liis ja nendib, et kõik eelnevad laulmised olid olnud juhuslikud ja põgusad.

Staarisaadet nägi juba Norras

Superstaarisaadet nägi Liis esimest korda juba Norras elades. "Otsustasin siis, et pean samuti kindlasti kunagi ühes sellises saates ära käima. Kuni tänavuse hooajani ma ei tundunud, et olen selleks valmis, kuid nüüd teadsin kohe, et olen," lausub noor lauljatar, kellele meeldib peale laulmise näiteks psühholoogilisi raamatuid ja dalai-laama tegemiste kohta lugeda.

Liis arvab, et inimesena on ta hästi rahulik: "Ma ei tea, kas see on sellest tingitud, et mu tähtkuju on Kaalud, aga otsuste langetamine võtab mul hästi kaua aega. Ma proovin olla ratsionaalne ning leida kuldset keskteed."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee