Eesti uudised

Internetis kogutakse allkirju Aaviksoo haridusministriks nimetamise vastu (42)

Toimetas Marge Sillaots, 30. märts 2011, 22:13
 Tairo Lutter
Internetikeskkonnas Petitsioon.ee on algatatud allkirjakogumine kaitseminister Jaak Aaviksoo saamise vastu haridusministriks, põhjuseks ministri kuukirjas Diplomaatia ilmunud artikkel "Infokonfliktid ja enesekaitse", milles ta kriitikute hinnangul õigustab rahvusliku identiteedi ehitamist tõe salgamise abil.

Petitsiooni "Ei rahvusliku ja riikliku identiteediga manipuleerimisele" autorite meelest ei tohi haridussüsteemi rakendada eesmärgi teenistusse kujundada rahvuslikku ja riiklikku identiteeti tõe salgamise või koguni valetamise teel, kirjutab Postimees.

Samal teemal

"Meie, allakirjutanud, ei saa nõustuda Jaak Aaviksoo väitega, et "riikidel on õigus valedele" ja et seega "keegi ei saa meid [riigina] sundida tõde rääkima, kui me ise seda ei taha", mille kohaselt eesti rahvuslikku ja riiklikku identiteeti võiks kujundada või koguni peaks kujundama tõe salgamise, sellega manipuleerimise või lausa valetamise teel," seisab petitsioonis.

Petitsioonile on oma allkirja andnud näiteks Aaviksoo artiklit leheveergudel teravalt kritiseerinud Tallinna Ülikooli rektor Rein Raud, aga näiteks ka riigikogu liige Toomas Trapido, ajaloolane Magnus Ilmjärv ja õigusteadlane Rein Müllerson.

Petitsioon on hetkeseisuga saanud avaldamise päevast ehk eilsest alates ja kella 22 seisuga antud 246 allkirja. Soovi korral saad oma allkirja anda SIIN.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee