2
fotot
MAAILMALÕPP: USA jutlustaja Harold Camping (89) kinnitab, et jõudis piiblit põhjalikult uurides tõdemuseni, et maailmalõpp saabub juba selle aasta 21. mail kell kuus õhtul. (Scanpix)

Maailmalõpp on lähemal, kui inimesed seni on arvanud, teab USAs Californias elav jutlustaja Harold Camping, kirjutab ajaleht The Independent. Elatanud mees väidab piibli põhjal, et maailmalõpp saabub juba selle aasta 21. mail kell kuus õhtul.

Harold Camping on veendunud, et juba 21. mail ehk 52 päeva pärast on oodata Jeesus Kristuse teist tulemist. Selle päeva õhtul kella kuue paiku läheb umbes kaks protsenti maailma elanikkonnast taevasse, ülejäänud suunatakse põrgusse.

Suur auditoorium

Oleks 89aastane Harold Camping tavaline jutlustaja, siis teaksid tema prohvetlikust prognoosist väga vähesed. Tõenäoliselt teda lihtsalt ignoreeritaks. Paraku esineb see mees regulaarselt laia levikuga usuraadios, mida finantseeritakse eraannetustest.

Family Radio Network liidab Ameerika Ühendriikides 66 raadiojaama. Nende programme levitatakse 48 keeles kogu maailmas. Family Radio Network on pannud Ameerika Ühendriikides üles üle 2000 suure plakati, mis hoiatavad 21. mail saabuva maailmalõpu või täpsemini viimsepäevakohtu eest.

Enne jutlustajaametit insenerina leiba teeninud Harold Camping väidab, et avastas maailmalõpupäeva piiblit uurides. Selleks kulus tal lausa 70 aastat. Camping töötas välja matemaatikale tugineva süsteemi. Ta on kindel, et maailmalõpp saabub 722 500 päeva pärast Jeesuse ristilöömist. Selle arvu sai Camping kolme püha arvu (5, 10 ja 17) üksteisega kaks korda järjest korrutamisel.

Harold Campingi sõnul löödi Jeesus risti 1. aprillil 33. aastal. Tänavu 21. mail möödub sellest 722 500 päeva.

Pani ennustusega mööda

Jutlustaja Campingi arvates toetavad tema maailmalõpukuulutust mullu Haitis ja tänavu Uus-Meremaal ja Jaapanis toimunud hukatuslikud maavärinad, mis andsid märku lähenevast viimsepäevakohtust.

Harold Campingi kriitikud meenutavad, et jutlustaja ootas maailmalõppu ka 6. septembril 1994. aastal. Tookord ootas ta koos sadade inimestega Jeesuse tulekut Californias Alamidas. Vastu ootusi ei juhtunud sel päeval midagi.

Camping ei lase end kriitikutest heidutada. "Sel ajal ei olnud ma veel jõudnud põhjalikult

uurida suurt osa piiblist. Olen teinud suures mahus lisatööd ja

Jumal andis meile ümberlükkamatud tõendid, et 21. mail juhtub see tõepoolest," rõhutas peatsest maailmalõpust jutlustav Harold Camping eelmisel nädalal.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis