Foto: Viljar Voog
Toimetas Karoliina Vasli, Viljar Voog 21. märts 2011 09:53
Endine kokk Vjatšeslav Bajuk mõisteti täna hommikul Harju maakohtus süüdi mõrvas ja mitmes teises kuriteos, karistuseks määrati talle 20 aastat vangistust.

Täpselt sellist karistust prokurör mehele ka nõudis. Bajuki süü seisnes mõrvas, mõrvakatses, vägistamises ning joobes juhtimises. Kohtunik hindas, et Krista Odakivi hukkumiseni viinud rünnaks toimus siiski julmal ja piinaval viisil. Kuigi Bajuk ise väitis, et lõi naist ainult korra juhuslikult vastu pead, nõustus kohtunik ekspertiisiga, mis näitas korduvaid hoope peapiirkonda. Seetõttu määras kohtunik Bajokile mõrva ning mõrvakatse eest 18-aastase vangistuse.

Kuigi prokurör nõudis mehele selle kuriteo eest 20-aastast vangistust, jäi ta otsusega rahule, sest karistused joobes juhtimise ja vägistamise eest andsid kokku nõutud 20 aastat. Bajuk oli prokuröri sõnul ka viimases sõnavõtus kohtu ees taas väljendanud oma kahetsust juhtunu üle.

Bajuki kaitsja ei osanud peale kohtuotsuse väljakuulutamist veel öelda, kas nad kaebavad otsuse edasi.

Lisaks vangistusele määras kohus Bajukilt kannatanuile 3965 eurot ja 84 senti valuraha. Riigituludesse peab kurikamõrvar erinevate ekspertiiside ja kohtukulude katteks maksma 25 799 eurot ja 40 senti. Mehe auto on tsiviilhagide lahendamiseni arestitud ning vajadusel müüakse kulude katteks maha.

Bajuk ründas 2009. aasta 23. novembri hommikul Tallinnas Šnelli tiigi läheduses kaht naist, peksis neid kurikaga, tekitades vigastusi pea- ja kätepiirkondadesse, ja seejärel põgenes sündmuskohalt. Üks kannatanutest, 34aastane meteoroloog Krista Odakivi, suri saadud vigastustesse mõned päevad hiljem haiglas.

Tapmises tunnistas Bajuk end ka süüdi, samuti joobes autojuhtimises. Teise naise mõrvakatses ning vägistamises Bajuk end süüdi ei tunnistanud.