Eesti uudised

Lumetormis kadunud nooruki õde: "Peab lootma!" (31)

Kaarel Tigas, 14. märts 2011 06:57
TULEMUSTETA: Märtsi algul kaevati Sondas läbi üle kilomeetri jagu teeäärseid lumehangesid. Sama on traktoriga teinud ka kaduma jäänud Mardo vanaisa. Mardot paraku ei leitud. Foto: TV3
Sondas kõrtsi eest mõne minutiga otsekui haihtunud Mardo Niinepi kadumise müsteeriumi ei lahendanud ka taas kord sõdurite abiga korraldatud suurotsing.

18aastase Mardo õde Katre osales nädala eest Sondas korraldatud otsingutel. 5. märtsil kaevati läbi kilomeetri jagu lumehangi nii Kiviõli kui ka Oandu poole mineval teel. Otsingutes osalesid politseinikud, 42 Viru jalaväepataljoni ajateenijat, 15 vabatahtlikku – Mardo lasteaiakaaslast ja sõpra – ning

8 sihtasutuse Kadunud Operatiivse Otsingumeeskonna vabatahtlikku.

"Me ei oska siiani midagi arvata. See on kindel, et ta ise ei hakanud kuhugi jooksma, midagi pidi temaga juhtuma. Tal polnud kaasas jopet ega dokumente," räägib õde.

Samal teemal

Keegi sõpradest-tuttavatest, kellega koos Mardo kõrtsi läks, või teistest, kes teda teadsid, ei näinud ega märganud õe sõnul midagi.

"Peab lootma. Meil suri eelmisel suvel vanaema, siis oli kõik kindel, olid matused," ütleb Katre. "Mina olen selle asja täiesti blokeerinud. Üritan oma kooliasjadega tegeleda. Ma ei ela enam kodus ja nii on palju lihtsam. Väike õde näeb Mardot öösiti unes, hõikab ta nime. Ta saab aru ja ootab venda koju, kuigi on alles kaheaastane."

Mullu jõuluajal Sonda kanti vanavanematele külla sõitnud Niinepite pere mure algas jõulupüha teisel hommikul, kui Mardo polnud sünnipäevalt koju tulnud. See oli ebatavaline. Mardo isa Matti teadis, et sünnipäevapeolt plaaniti Sonda kõrtsi minna, kuigi jõuluajal möllanud tuisku-tormi arvestades see mõte talle eriti ei meeldinud. Järgmisel hommikul ei vastanud poeg ka telefonile.

Sõprade sõnul olnud Mardo kõrtsis lõbusas tujus – tantsis ja võttis särgi seljast –, kuid jäi hiljem tukkuma. Siis tõstis turvamees T-särgi väel olnud poisi välja selginema.

Mardo vanaisa on baari ümbruse lumehanged traktoriga läbi sahanud, kaks korda on noormeest otsinud kaitseliitlased ja politseikoerad. Kasu sellest pole olnud.

Politsei on algatanud Mardo kadumise asjus kriminaalmenetluse. Otsijad loodavad, et vähemalt lume sulamine toob noormehe kadumisse mingisugustki selgust.

Isa kadus koduteel tuisku

Detsembri algul jäi lumetormis kadunuks 51aastane Henno, kes Järvamaal Roosna-Alliku valla Vedruka külast oli hakanud sumpama umbes kaheksa kilomeetri kaugusele koju, Kareda valla

Öötla küla poole. Teed olid kinni tuisanud, lumi küündis üle põlve ja mees ei leidnud enam teed. Politsei sai 9. detsembri hilisõhtul Henno appikutse, kui ta oli jõudnud kahe küla vahele – tõenäoliselt oli ta siis kodust umbes nelja kilomeetri kaugusel.

Henno tütre Marina sõnul käisid nad isa kadumise õhtul sõbra juures külas. "Olime seal kolmekesi – mina, isa ja veel üks sõber. Hakkasime kodu poole liikuma. Ja siis isa kadus tuisku. Hõikasime, sest me ei näinud enam mitte midagi. Mõtlesime, et ta tuleb meile järele. Ma ei tea, võib-olla ta läks mööda põldu. Lumetuisk oli täiesti kohutav! Mul on niigi nägemine kehv ja tuisuga ma ei saanud enam midagi aru," meenutas tütar.

Hennot pole tänaseni leitud. Väiksemate jõududega on võimalikul eksimispiirkonnal silma peal hoitud, tihe koostöö käib jahimeestega. Mõnda kohta on pääsetud ligi alles nüüd, kui lumehulk on vähenenud, öeldi Lääne prefektuurist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee