Urmas SisaskFoto: Arno Saar
Eesti uudised
10. märts 2011 18:56

Urmas Sisask: "Ma ei ole enam Eesti kodanik, kui Tuhalas ja Nabalas kerkib esimene kopatäis lubjakivi (77)

Eesti muusik 2010 tiitlit kandev helilooja Urmas Sisask ähvardab Eesti kodakondsusest loobuda, kui Tuhalas ja Nabalas hakatakse lubjakivi kaevandama.

"Mina ei ole enam Eesti Vabariigi kodanik sellest hetkest, kui kerkib esimene kopatäis lubjakivi Tuhalas ja Nabalas. Sellest hetkest ma ei tunnusta ei valitsust, ei keskkonnaministeeriumit, samuti riigikogu enam kunagi," deklareeris Sisask.

Muusik meenutab, et Tuhala-Nabala karstialad on 2010. aasta 20. oktoobrist de facto rahvusvahelise tähtsusega looduskaitsealad ning ÜRO põlisrahvaste deklaratsioon kaitseb pühasid kodusid ja püha loodust. Urmas Sisaski meelest peab kogu eesti rahvas kiiresti asuma hoidma kodumaa loodust, traditsioone, rituaale, legende, kultuuri jne - vaimseid väärtusi.

Täna kiitis lahkuv valitsus heaks ehitusmaavarade kasutamise riikliku arengukava aastani 2020, mis käsitleb kogu Eestis paikneva lubjakivi, dolokivi, kristalliinse ehituskivi, liiva, kruusa ja savi kaevandamist ning kasutamist.

"Otsus hävitab täielikult kogu eesti loodust, kultuuri ja traditsioone. Sellistes tingimustes ei suuda mina enam Eestis elada," kinnitas Sisask. "Häbi oleks, kui kuuleks välismaa..."