Eesti uudised

Presidendi kantselei uus direktor on Siim Raie (2)

Toimetas Marge Sillaots, 4. märts 2011 18:12
Siim RaieFoto: Toomas Huik/Postimees
President Toomas Hendrik Ilves kirjutas täna alla käskkirjale nimetada Vabariigi Presidendi Kantselei direktoriks Siim Raie, senine Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor.

"Mul on hea meel, et Siim Raie võttis vastu ettepaneku tulla avalikku teenistusse ning olen kindel, et tema kogemustest ja teadmistest on meile palju kasu," ütles president Ilves. "Tegemist on sotsiaalse närvi ja ühiskonda hästi mõistva inimesega, kes on end tõestanud ka tugeva juhina."

Samal teemal

Kiviõli 1. keskkooli ja siis Estonian Business Schooli lõpetanud Siim Raie on oktoobrist 1995 töötanud Eesti Kaubandus-Tööstuskojas, alates 2002. aasta sügisest peadirektorina.

Raie kuulub Eesti Standardikeskus MTÜ, Riigikaitse Edendamise SA, Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise SA Kredex, Kutsekvalifikatsiooni SA (Kutsekoda), Avatud Eesti Fondi ja Terve Eesti SA juhatusse või nõukogusse. Samuti on ta Euroopa Kaubanduskodade Assotsiatsiooni (Eurochambres) direktorite nõukogu ja eelarvekomitee liige, Läänemeremaade Kaubanduskodade Assotsiatsiooni (BCCA) presiidiumi liige, Muinsuskaitse Nõukogu ja Riikliku Statistikanõukogu liige ning kuulub Läänemeremaade Nõukogu ettevõtlusnõustajate gruppi.

Teda on autasustatud Eesti, Portugali, Belgia ja Läti riiklike teenetemärkidega. Võõrkeeltest valdab ta inglise, saksa ja vene keelt.

Raie asub presidendi kantselei direktori ametisse 21. märtsil. Kantselei eelmine direktor Rainer Saks töötab alates 10. veebruarist Teabeameti peadirektorina

Samal teemal

19.04.2015
Raie saab 5767 eurot lahkumishüvitist
28.00.2015
Presidendi kantselei direktorist Siim Raiest saab muinsuskaitseameti peadirektor