Krimi

Kurikamõrvar mõrvakatsest: lõin kolm korda kurikaga vastu pead! Kogemata! (67)

Viljar Voog, 3. märts 2011, 14:47
Esmaspäeval tunnistas kurikamõrvar Vjatšeslav Bajuk üles mõrvaga lõppenud rünnaku, kuid järgnenud mõrvakatset mees eitas. Täna tunnistas ta lõpuks ka teise konflikti toimumist, kuid väitis, et lõi kannatanut kogemata.

Bajuk pidas hukkunud Krista Odakivi oma autot rünnanud vandaaliks ning ründas naist kurikaga. Kui mees taipas, et oli naist rünnates teinud vea, märkas ta enda sõnul kolme inimest kõndimas Patkuli treppidel, kes meenutasid talle tegelikke auto kallal vandaalitsejaid. Bajuk väidab, et jooksis neile kolmele järgi, sest Odakivi vigastused ei paistnud talle tõsised.

Samal teemal

„Minu ees käis jalakäija, tütarlaps. Möödudes temast lükkasin ta käega eemale," esitab kurikamõrvar juhtunust oma versiooni. Naine olevat seepeale Bajukiga riidlema hakanud ning ei lasknud mehel edasi tormata.

„Andsin talle kõrvakiilu," ütles Bajuk kohtus. Seepeale läks naise karjumine veel valjemaks, mispeale Bajuk hakkas omakorda kisama „Jää vait! Jää vait!", haaras naisel õlast ja hakkas teda raputama. Bajuk väidab, et ei tahtnud naisele haiget teha, kuid kükitavat naist raputades langes ta parem käsi koos kurikaga allapoole ning kogemata puutus naise pead. „Ma möönan, et nii võisin teda lüüa kaks-kolm korda, kuid kindlasti mitte rohkem," ütles Bajuk täna.

Kuidas selgitab mees aga eile tunnistanud pealtnägijate väiteid, nagu oleks ta löökideks hoogu võtnud? Bajuki sõnul raputas ta kannatanut nii hoogsalt, et käeliigutused võisid paista hoovõtuna.

Kui kannatanu järsult püsti tõusis, lasi Bajuk temast lahti ning naine hakkas mööda treppe alla jooksma. „Mina aga sööstsin vastassuunas, otsides silmadega neid kolme, kelle järele ma algul läksin," on Bajuki versioon juhtunust.

Kui mees koos uurijatega sündmuskohal käis, ütles ta selle rünnaku kohta: „Ma tekitasin lööke ja nii nägin, et vat sealt tuleb üles inimeste paarike." Täna aga eitas mees, et nägi juba naist rünnates pealtnägijaid ja sellepärast rünnak katkes. Alles Patkuli vaateplatvormile jõudes nägi mees enda sõnul kaht vanemat inimest treppidest üles tulemas, mitte rünnakut pealt näinud koolilapsi, ja oma sõnade kohaselt just neid ta varem silmas oli pidanud.

Vaateplatvormile jõudnuna sai Bajuk aru, et tema auto kallal väidetavalt vandaalitsenud pätid on juba ammu kadunud. Ometi ei saanud ta treppidest tagasi alla minna, sest teine kannatanu oli alles seal. „Ma ei tahtnud rohkem seda kisa kuulata," selgitab Bajuk oma teguviisi.

Bajuk sai oma sõnul enda tegudest kohe väga hästi aru. „Mõistsin, et tegin kaks suurt viga, et tegin haiget kahele ilmsüütule inimesele ja selle lolluse pärast tekkis enda vastu viha," ütles mees. Suurest vihast virutas ta vastu kiviäärt puruks ka rünnakutes kasutatud kurika.

Kui meedias kurikamõrvarist räägiti, oli Bajukil mitu korda peas mõte minna politseisse ja end üles anda. „Kõik! Järgmisel hommikul lähen ja tunnistan üles," pidas Bajuk väidetavalt endaga vestlust. „Siis tuli hommik ja ma ei suutnud seda teha."

Bajukki süüdistatakse selles, et ta ründas 2009. aasta 23. novembri hommikul Tallinnas Snelli tiigi läheduses kaht naist, peksis neid kurikaga, tekitades vigastusi pea- ja kätepiirkondadesse, ja seejärel põgenes sündmuskohalt. Üks kannatanutest, 34aastane meteoroloog Krista Odakivi, suri saadud vigastustesse mõned päevad hiljem haiglas.

Samuti süüdistatakse Bajukki möödunud aasta jaanuaris Harjumaal toime pandud vägistamises ja juunis Tallinnas sõiduauto alkoholijoobes juhtimises. Selliste kuritegude eest on isikut võimalik karistada 8-20-aastase või eluaegse vangistusega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee