Krimi
Täiendatud 12:56!

Kurikamõrvar Bajuk oma tapatööst: olin purjus ja pidasin naist hoopis vandaaliks (101)

Viljar Voog, 3. märts 2011 12:03
Vjatšeslav Bajuk esmaspäeval kohtus.Foto: Mati Hiis
Kurikamõrvar Vjatšeslav Bajuk rääkis täna kohtuistungil tunnistusi andes ja tapatööd meenutades, et oli saatuslikul hommikul purupurjus ning pidas tema kurikahoopide all hukkunud meteoroloog Krista Odakivi hoopis tema autot lõhkunud vandaaliks.

Vjatšeslav Bajuk võttis ööl vastu 23. novembrit 2009. aastal paar kokteili koos eile kohtus tunnisusi andnud sõbrannaga ning tülitses temaga. Bajuk käis õhtu jooksul läbi veel kahest baarist ning oma sõnade kohaselt jõi ta igas baaris vähemalt kaks jooki ning viimases, kust ta lahkus alles kella viie paiku hommikul, palju rohkem. Pärast lühikest jalutuskäiku linnatänavail otsustas Bajuk minna tagasi oma auto juurde, mis oli pargitud Suur-Kloostri tänavale. Just seal saidki alguse traagilised sündmused, mille tulemusel hukkus Krista Odakivi.

Samal teemal

Jälitas vandaale

Jõudnud oma auto juurde nägi Bajuk enda sõnul, et auto parem tagumine rehv on tühi. „Samaaegselt nägin, kuidas parkla teisest nurgast tulid välja inimesed ja lahkusid kiirel sammul," kirjeldas Bajuk täna tunnistust andes. „Teadsin, et seal parklas juhtuvad tihti igasugused vargused," ütles ta. Mehel tekkis kahtlus, et needsamad inimesed ongi süüdi tema rehvi tühjenemises ning ta asus neid jälitama. „Et ma ei teadnud, mitu neid on ja kuidas nad suhtuvad minu huvitundmisse, võtsin auto pagasiruumist pesapallikurika," selgitas Bajuk, miks ta linna peal kurikaga ringi käis, „See oli mõeldud nii hirmutamiseks kui enesekaitseks."

Nunne tänavale jõudes märkas Bajuk enda sõnul kiiresti kaugenevat inimkogu, kes liikus kiirel sammul Šnelli pargi poole. „Mul tekkis mulje, et ta püüab minu eest ära joosta," rääkis ta täna kohtus. Kui ta seda inimest jälitades parki jõudis, nägi ta väidetavalt enda kõrvale jäänud põõsas liikumist. „Ju nad püüavad mind ümber piirata!" kirjeldas Bajuk enda peast esimesena läbi käinud mõtet. Mehe sõnul otsustas ta seepeale esimesena rünnata isikut, keda ta pidas oma auto vandaalitsejaks, kuid kes osutus Krista Odakiviks. „Lähenesin eeskõndijale ja lõin teda tagantpoolt vastu puusa," ütleb Bajuk ning vannub, et tema ainus eesmärk oli inimest kukkuma sundida, „Ta jäi siiski jalgele ning siis otsustasin veel kord lüüa. Seekord soovisin lüüa natukene tugevamini ja vastu õlga." Ometi tabas löök Odakivi pead. Bajuki selgituste kohaselt oli Odakivi vahetult enne teist lööki aeglustunud ning üritas end kaitsta. Sellest liigutusest tekkinud valearvestus olevat ainus põhjus, miks ta kurikaga ohvri pead tabas.

Vastuolud tunnistuses 

Eile kõlasid kohtus meditsiiniekspertide arvamus, et Odakivi koljuluumurd ning põrutushaavad olid põhjustatud korduvatest hoopidest vastu pead. „Mul on raske seda seletada," ütles Bajuk täna, kuid vannub, et lööke, mis tabasid pead, oli vaid üks.

Et ka löök vastu pead ohvrit maha ei kukutanud, lõi Bajuk kummardavat Odakivi ka veel kurikaga kõhtu. „Et ta lõplikult kukuks," kõlas täna ta vabandus. Seejärel vaatas väidetavalt selja tagant rünnakut oodanud Bajuk ringi: „Kui ma nägin, et seal ei ole kedagi, mõistsin, et vist eksisin." Kuigi täna rääkis Bajuk vaid kolmest hoobist kurikaga, on see vastuolus tema ütlustega esimesel ülekuulamisel: „Ma ei oska öelda, mitu korda ma seda isikut lõin. Kindlasti üle kahe-kolme korra." Bajuk selgitas täna, et tal on olnud palju aega mõelda ning asju täpsemalt meenutada.

Kuigi Bajuk mõistis pärast kurikahoope, et tegu oli naisterahvaga, ei kutsunud ta kiirabi. „Siis veel ei tekkinud mõtet, et mu löökidest oleks võinud tekkida tõsisemaid vigastusi," vabandas Bajuk täna ning ütles, et Odakivil olid tema lahkudes silmad lahti ning naine hingeldas tugevalt.

Bajuk üritas sooritada ka enesetappu, sest enda sõnul ei suutnud ta enam oma süükoormat kanda. Enesetapukatsele segas aga vahele ta abikaasa.

Samuti süüdistatakse Bajukki möödunud aasta jaanuaris Harjumaal toime pandud vägistamises ja juunis Tallinnas sõiduauto alkoholijoobes juhtimises. Selliste kuritegude eest on isikut võimalik karistada 8-20-aastase või eluaegse vangistusega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee