Valimised

Keskerakond kaebab: politsei takistab Viljandis valimisagitatsiooni (42)

Toimetas Kristin Aasma, 3. märts 2011 10:41
Eesti Keskerakond saatis eile Politsei- ja Piirivalveameti peadirektorile Raivo Küüdile kaebuse, milles teatab, et Lõuna prefektuuri Viljandi politseijaoskonna ametnikud on süstemaatiliselt asunud takistama valimisagitatsiooni Viljandi linnas.

Erakonna pressiesindaja Taavi Puki teatel keelasid politseinikud 26. veebruaril noortel, kes jagasid Keskerakonna flaiereid ning kandsid Riigikogu kandidaadi Priit Toobali näokujutise ja kandidaadinumbriga T-särki, teha seda Toobali kujutisega särkides, kirjutab Sakala.

Kui kuus noort 2. märtsil eelpool kirjeldatud särkides Keskerakonna flaiereid jagasid, pidas politsei kõik kinni ning toimetas nad Viljandi politseijaoskonda.

Keskerakonna hinnangul oli noorte tegevus seaduslik ning vastab Politsei- ja piirivalveameti nõuannetele seoses aktiivse valimisagitatsiooni perioodi ja poliitilise välireklaami keeluga.

Keskerakond palub Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori hinnangut Viljandi politseijaoskonna ametnike tegevusele Eesti Keskerakonna aktiivse valimisagitatsiooni takistamisel ning astuda samme nimetatud tegevuse lõpetamiseks.

Samal teemal

02.03.2011
SELJAVÕIT! Valimiste valvurid: Keskerakond eksis hea valimistava vastu rohkem kui kõik teised kokku