Valimised

SELJAVÕIT! Valimiste valvurid: Keskerakond eksis hea valimistava vastu rohkem kui kõik teised kokku (75)

Toimetas Tarmo Paju, 2. märts 2011 19:10
Edgar Savisaare juhitav erakond rikkus reklaami- ja poliitikaspetside hinnangul kõige rohkem head valimistava.Foto: Tairo Lutter
Riigikogu valimiste eelsetel nädalatel on keskerakondlased eksinud hea valmistava vastu rohkem kui teised erakonnad kokku, ütleb projekti "Valimiste valvurid" lõplik "autahvel".

Rahvusringhäälingu ja vabaühenduste liidu EMSL koostöös sündinud valimistava "autahvlite" punkte kokku lüües kogus Keskerakond 71,3 punkti ehk rohkem kui neli ülejäänud tabelisse pääsenud parteid kokku, tutvustas reklaamispets Marek Reinaas ETV saates "Ringvaade".

"See on seljamatt!" kommenteeris Reinaas. "Kui keskerakondlased järgmisel aastal heaks hakkaksid, siis meil ei olekski enam millestki rääkida."

Lõplikus tabelis kogus IRL valimistava rikkujate tabelis 14,2, Reformierakond 14, sotsid 4,1 ja Rohelised 3,8 punkti.

Valvurite viimase nädala "autahvlis" kerkis esikohale Põlvamaal kandideeriv sotsiaaldemokraadist Helme vallavanem Tarmo Tamm, kes jaganud oma kandidaadinumbriga Keskerakonna värvides reklaame, püüdes jätta muljet, et selle numbri taga peitub hoopis tema tuntum nimekaim, Põlva linnapea Tarmo Tamm.

"Pehmelt öeldes nõme," hindas Reinaas.

Viimase nädala tabelis sai teise koha Tallinna abilinnapea Eha Võrk, kes jagas Tallinna töötude aitamise päeval abibrošüüride vahel enda pildiga Keskerakonna järjehoidjaid.

"Kõige vastikum on see kamp, kes riigi või omavalitsuse palgal oma kampaaniaid nikerdavad seda positsiooni ära kasutavad," kommenteeris Reinaas kogu valimiskampaaniast kokkuvõtteid tehes.

Samal teemal

03.03.2011
Keskerakond kaebab: politsei takistab Viljandis valimisagitatsiooni