Eesti uudised

Selline oli kurikamõrvari rünnak pealtnägijate silme läbi (6)

Viljar Voog, 2. märts 2011, 13:33
Selles kastis toodi eile kohtusaali rünnakus kasutatud kurika tükid.Foto: Mati Hiis
On 23. november 2009. aastal, kell on 7:45. Tallinnas Balti Jaama vahetus naabruses Patkuli treppidel ründab üks mees kurikataolise esemega naist, ning tunnistajaid nähes põgeneb. Eile alanud kohtuprotsessis süüdistatakse selleski rünnakus mõrva üles tunnistanud Vjatšeslav Bajuki. Mees ise seda intsidenti eitab. Täna kuulati kohtus üle sündmuse tunnistajad.

Kaks neiut plaanisid tol novembripäeval teha koolipäeva alguseni jäänud aega parajaks Toompeal jalutades, kui märkasid Balti Jaama poolt lähenedes treppidel toimuvat. „Ma nägin kahte inimest, kes seal kaugemal seisid," kirjeldas esimene neiu neist umbes 20 meetri kaugusel toimunut, „Nägin mehepoolset füüsilist vägivalda naise vastu."

Samal teemal

Järgneva suhtes tüdrukute ütlused päris kokku ei lange: üks pealtnägija ütles, et kõigepealt peksis nähtud mees naist kolm-neli korda rusikaga, teine mäletab, et käsi kasutas ründaja vaid ohvri kinni hoidmiseks. Seejärel võttis mees appi kurika ning lõi naisele ülakeha ja pea piirkonda. „Need ei olnud nõrgad löögid," kirjeldab esimene pealtnägija, kelle arvates oli kurikahoope viis, tema sõbranna arvab aga, et pigem oli neid kaks või kolm.

Ohvri käitumise osaski pole tüdrukud ühel meelel: üks neiu arvab, et häält tegi ainult naine, kes palus eesti ja vene keeles kisades appi. Teise pealtnägija arust karjus naise vaid eesti keeles. „Mees ütles talle: „Ära karju!" Minu arust ütles ta seda vene keeles," ütles neiu tunnistajapingis.

Seejärel on tunnistajate ütlused jälle sarnased: rünnaku ohver nägi neid ning hakkas valjemini karjuma. Kas ka ründaja neid nägi või ajas ta eemale valjem karjumine, igatahes jättis ta ohvri rahule ja põgenes tüdrukutele vastassuunas. Hiljem politsei leitud kurika haaras mees esmajoones kaasa. „Meie vaateväljas ta seda kuhugi ei visanud," ütles esimene tüdruk.

Ohver jooksis aga tüdrukute poole, kes kutsusid kohale kiirabi. Naise pea oli verine ning veri oli katnud ka ta käed ja riided. Tüdrukud üritasid hüsteerias naiselt teada saada mis juhtus. „Ta ütles, et ta jalutas seal. Lihtsalt oli ja siis toimus kallaletung," kirjeldas esimene tüdruk täna kohtusaalis. Veel said nad ohvri käest teada, et tegu oli talle täiesti tundmatu inimesega, kuid naine oli niivõrd hüsteerias, et palju tema jutust aru saada polnud.

Et tüdrukute ja ründaja vahemaa oli nii suur, ei näinud tunnistajad selgelt mehe nägu. Kas nende poolt nähtud valge nokamütsi ja tumedate riietega mees oli Vjatšeslav Bajuk, peab otsustama kohus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee