Eesti uudised

Sõbranna kurikamõrvarist: "Lahke, tähelepanelik, hoolitsev." (57)

Viljar Voog, 2. märts 2011, 12:43
Vjatšeslav Bajuk eile kohtus.Foto: Mati Hiis
Kurikamõrvari kohtuasjas astusid täna tunnistajapinki nii süüdistatava Vjatšeslav Bajuki endine ülemus kui hea ka sõbranna. Bajuki abikaasa kasutas õigust mitte oma mehe vastu tunnistusi anda.

„Väga tagasihoidlik ja kohusetundlik," kirjeldab tunnistajapingist Vjatšeslav Bajukki endine ülemus, restorani Korsaar peakokk Dimitri Rooz. Mehed väljaspool töökohta ei suhelnud: „Minu jaoks on ta töötaja ja hea kokk."

Samal teemal

Et kurikamõrvari tabamine oli roima toimepanemise ajal kuum teema, räägiti sellest ka restorani köögis. „Kõik rääkisid, mida võiks teha selle inimesega," selgitas Rooz valitsenud õhkkonda. Kord sekkus vaidlusesse ka eile mõrvas end süüdi tunnistanud Bajuk. „Juhtum on väga räige!" meenutas Rooz endise kolleegi, praeguse kohtualuse öeldut.

Peakoka sõnul Bajukil alkoholiga probleeme ei olnud. Kui oleks sellest midagi kuulda olnud, poleks mees tööl jätkata saanud. Sellegipoolest läksid Bajuki ja restorani teed lahku pärast seda, kui Bajuk vägistamiskahtlusega vahistati. Rooz sai sellest teada, kui alluv ühel hommikul tööle ei ilmunud ja ta tema naisele helistas.

„Ta sõitis koju, üks tüdruk hääletas ja palus koju viia," kirjeldas Rooz tunnistajapingis naise öeldud. Seejärel olevat toimunud avarii ning siis vahistas politsei ta tüdruku kaebuse peale. Peakokale tundus süüdistus uskumatu: „Ma ei uskunud seda, kui ma kuulsin naise käest."

Rooziga Bajuk vägistamissüüdistustest pikalt ei rääkinud. Ka oma heale sõbrannale, kes täna samuti tunnistajapinki astus, rääkis ta juhtunust vaid väga pealiskaudselt. „Ta sõitis koju ja siis juhtus mingi intsident näitsikuga, mille eest ta arreteeriti, kuid detailidesse ta ei laskunud," meenutas sõbranna.

Naine on käes hoidnud ka Bajukile kuulunud pesapallikurikat. Pärast seda, kui naine samast restoranist lahti oli lastud, olid nad kahekesi linnast väljas juttu ajamas. „Ta andis mulle selle kurika, et ma lööksin vastu puid, et ma saaksin end välja elada," kirjeldas sõbranna juhtunut.

Bajukki kirjeldab naine kui lahket, tähelepanelikku ja hoolitsevat inimest. Vägivaldsusest polevat mehes jälgegi: „Isegi siis, kui me vahest riidu läksime, oskas ta selle naljaks pöörata."

Tunnistajana oli täna kohtusse kutsutud ka Bajuki abikaasa, kuid tema otsustas kasutada oma õigust mehe vastu mitte tunnistada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee