Eesti uudised

TRAGÖÖDIA OHVRID: Sergei, Enar, Liisi, Jan, Sten, Maarja, Valeria, Björn, Kristo, Kevin (60)

TEET TEDER, 22. veebruar 2011, 07:01
MÄLESTUS: Haapsalu toomkirikus süüdati hukkunud laste mälestuseks eile küünlad.  Mati Hiis
Sergei (21), Enar (20), Liisi (16), Jan (13), Sten (13), Maarja (13), Valeria (12), Björn (12), Kristo (12), Kevin (7) – nende Haapsalu lastekodu kasvandike elu jäi traagilise õnnetuse pärast pooleli...

"Me püüame luua turvalist maailma, aga sellised tragöödiad tuletavad meelde inimese haprust," lausus peapiiskop Andres Põder eilsel hukkunud laste mälestuseks peetud jumalateenistusel Haapsalu toomkirikus.

"Meil aia äärne tänavas, kui armas oli see..." laulis koor.

Samal teemal

Pühakoda oli inimesi täis, enamiku põskedel voolasid pisarad. "Sergei (21), Enar (20), Liisi (16), Jan (13), Sten (13), Maarja (13), Valeria (12), Björn (12), Kristo (12), Kevin (7)," loeti pühakojas ükshaaval ette tuleõnnetuse ohvrite nimed. Iga lapse mälestuseks süüdati küünal. Küünla võisid muidugi läita kõik, kes seda sisimas vajalikuks pidasid.

Kümneid küünlaid pandi eile Haapsalus põlema ka vaiksel Kastani tänaval lastekodu väravas. Kes püüdis värisevate kätega tikku süüdata, kes puhkes pisaraisse ja andis küünla kaaslase läita.

Lastekodu vastasmajas elava Miralda sõnul olnud tal nii hea lapsi täis hoovist mööda kõndida, kui see naeru ja kilkeid täis oli. Nüüd on siin vaikus.

"Nad naersid ja mängisid nagu lapsed ikka. Suvel ja talvel. Kui koeraga mööda jalutasin, jooksid nad aia äärde ja tegid koeraga juttu. Enam mul koera ei ole ja enam ei ole siin naeru ka..." ohkab Miralda.

"Aga küllap nad lastekodu uuesti üles ehitavad. Tänapäeval ikka ehitatakse. Ja kiiresti käib see nüüd," mõtiskleb ta ja silmitseb leinajate toodud küünlamerd.

"Aga need voodihaiged lapsed... Neil ei olnud ju mingit võimalust," pöörab Miralda traagilist tuleõnnetust meenutades pilgu maha.

Pühapäeval hakanud tal väga halb. Ikka laste pärast...

"Minu väimees tõi veel Rootsist lastekodumaja jaoks värvi," meenutab Aino ja vaatab kahetsusega rootsipunase puumaja rususid.

Ainolegi ei mahu pähe, kuidas hirmus õnnetus juhtuda sai. "Muidu viskad leekidele teki peale ja kustubki ära. Igaühel võib juhtuda, jumal, aga ega selle pärast siis terve maja maha ei põle..." ohkab vana naine. "Kui tuli elektrist algas ja seina sees, siis muidugi ei saa midagi teha..."

Enda sõnul elas Aino juba paar nädalat teadmisega, et suur õnnetus on tulemas. "Nägin unes ka, et tulevad matused. See oli tundemärk, kui näed mulda ja peenart – siis kindlapeale on surm. Küllap oligi see õnnetus, mida ma nägin," arutleb Aino pool-omaette ja viskab mõtliku pilgu varemetele. "Surma on palju..." ohkab ta.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee