2
fotot
Kas nii või naa?:Ei Janek Joost ega Kersti Heinloo kibele tunnistama, et jutt nende lahkuminekust tõele vastab. Teatrisahinad aga väidavad, et ideaalpaar enam koos ei ole. (ALDO LUUD)

"Kersti Heinloo teeb menüüraamatu lahti ja vuristab nagu lavakõnetunnis: "Jäätis, assortii, marjakastmega. Väike. 13 krooni." Janek Joost vaatab kelnerit süütu pilguga ja sõnab vabandavalt: "Mina ei soovi midagi. Me sööme seda jäätist koos."

Just nõnda kirjeldas Tartu Postimees aastal 2000 värskelt lavakunstikooli lõpetanud Kersti Heinloo ja Janek Joosti omavahelist liitu.

Kersti ja Janek on teatriringkonnas tituleeritud ideaalpaariks – näitlejatest elukaaslased väisasid alati kõiki üritusi koos ning tundus, et nende liit on vankumatu. Kaks aastat pärast jäätisejagamist kirjeldas ajakiri Stiil näitlejaid nõnda: ""Tahad?" ulatab Kersti Janeki poole pihu millegagi, mis algselt olnud igati kabe-krõbe kaneelirull, kuid mille hajameelse nokkimise ja nosimisega on alustatud magusate siiruviirude keskelt."

"Millest lahku läinud?"

"Mu eraelu võib tunduda igav teiste jaoks, aga mitte mulle endale," lausub Kersti. "Mu ema ja isa on teineteist väga hoidnud, eks see on ka mõjutanud. Kõigi nende aastate jooksul olen vast üks-kaks korda märganud mõnda teist meest peale Janeki." Samas intervjuus on Kersti öelnud ka, et nad on Janekiga nii kokku kasvanud, et kui mees teise tuppagi põikab, küsib Kersti: "Kuhu sa lähed?"

Nüüd liigub teatriringkondades aga kuuldus, et paar on lahku läinud. Janek olla Kersti maha jätnud ning naudib nüüd armurõõme uue pruudiga, juttude järgi Viljandi Kultuuriakadeemia tudengineiuga.

"Mmm... Millest lahku läinud?" küsib Janek Joost vastuseks küsimusele, kas nad on Kersti Heinlooga lahku läinud. Teineteisest ikka. "Mmm... Ma praegu olen mingis hispaania keele tunnis, et ma ei saagi rääkida. Sobib see või? Ma ei oska selle peale mitte midagi öelda praegu," ei rutta mees vihjet kinnitama ega ka ümber lükkama. Ka kaks päeva hiljem pole Joostil endiselt midagi öelda. Kersti Heinloo naerab esialgu küsimuse peale ja ütleb siis: "Ma olen praegu proovis ega räägigi üldse sellel teemal."

"Ah, nii ilus tüdruk!"

Aastal 2002 on Kersti ajakirjale Stiil antud intervjuus öelnud, et Janek on tema parim sõber. "Loobus lavaka-päevil Kersti tungival nõudmisel oma musta-valgekirjust sonilodust. Ärgitab mõnikord: "Jookseme koduni võidu!" ja on treeninud Kerstit toidusse lõdvema randmega pipart puistama. Oskab Kerstile jumala õigeid asju kinkida, näiteks värvilisi sukkpükse," kirjutas ajakiri toona.

Janek ja Kersti tutvusid Pärnu Päikeseraadios, kus Janek oli uudistetoimetaja ja Kersti tegi saateid. "Mina kukkusin esimesel katsel lavakunstikateedrist välja ja läksin Pärnusse tagasi, et täiendada end aasta Aare Laanemetsa juures. Kui ma Laanemetsaga vestlesin, siis Janek vaatas kõrvalt: ah, nii ilus tüdruk! Aga ma olin vanem. Eraldi astusime sisse ja pärast sisseastumist ei hakanud ka kohe koos elama. Kaks ja pool aastat käisime niisama teineteisel külas," on Kersti meenutanud ajalehes Eesti Ekspress.

Kerstil ja Janekil on kaks last – kolme- ja kuueaastane poeg.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis