Eesti uudised

Kohus: julm koertetapja õigustab end (153)

Õhtuleht, 2. veebruar 2011 07:04
"Koerad hüppasid põllul vedeleva kolu tagant ootamatult välja. Nõnda lühikese maa pealt pead laskmisotsuse tegema murdosa sekundi jooksul. Juba pihta saanud loomi ei saa enam aga piinlema jätta," räägib Virumaa jahimees Mirek Matikainen, kes laskis maha kaks põllul jooksnud külakoera.

Kui ettevõtjast jahimees kinnitab, et tulistas mootorsaanil istudes koeri enese ja oma jahikaaslase kaitseks, siis hukkunud koerte omanikud kinnitavad, et tegu on külmaverelise tapmisega.

Pidi tegema halastuslasud

Kogenud jahimehe sõnul pidi ta loomadele tegema ka halastuslasud. "Kas te olete näinud looma, kes on viie meetri pealt jahipüssist pihta saanud?" küsib ta ja lisab, et koerad on ettearvamatud. Ta on lahti pääsenud peni käest ka ise rängalt pureda saanud. "Kohtunik küsis, kas koerte tulistamine ei olnud mitte julm tegu. Mõned kuud enne seda õnnetut lugu rebis üks kaukaaslane end ketist lahti ja võitlesin temaga paljakäsi. Kohtus näitasin ka hammustusjälgi... Pool aastat pärast koerte laskmist mürgitati ära meie 10 000 krooni maksnud kaheaastane bernhardiin. Kas see on vähem julm, kui püssiga laskmine?" ägestub ta.

Ühe Matikaineni tapetud koera peremees Heiti pani pärast juhtunut käe enda külge. Õe Kaire sõnul oli ta pärast oma koera surma ja Matikaineni jaoks positiivset esimese astme kohtu otsust täielikult muutunud. "Algul proovis ta enda närve spordiga vaos hoida, aga kui tuli kohtuotsus, siis oli ta õigusemõistmise peale nõnda löödud, et pani lõpuks käe enda külge... Koeri tulistanud mees ei ole aga tegelikult pere ees kunagi vabandust palunud. Moka otsast ütles ta vennale sorry, aga see polnud südamest," on Kaire kindel.

Teise maha lastud koera perenaine Astrid Liiva tõdeb, et Heiti surma seostamine neljajalgse sõbra surmaga võib olla ülepaisutatud, kuid kindlasti pigistas see tema hinge.

"Meie pere pole pärast juhtunut uut sõpra majja suutnud võtta," ütleb ta. Arvo Uustalu

Ringkonnakohtu otsus tulekul

Eile nõudis prokurör 2009. aasta veebruaris kaks koera maha lasknud Mirek Matikainenile Tartu ringkonnakohtus tingimisi vanglakaristust. Prokurör taotles viie kuu pikkust vangistust kolmeaastase katseajaga, sest ettevõtjast jahimees pani avalikus kohas loomade suhtes toime lubamatu teo julmal viisil.

Eelmise aasta oktoobris leidis Viru maakohus, et Matikainen ei pannud toime kriminaalkuritegu, kuid tema tegevuses esineb väärteokoosseis.

Süüdistuse järgi tappis Matikainen koerad 22. veebruaril 2009 Tamsalu vallas Kullenga külas Rakvere–Väike-Maarja maantee äärsel põllul mootorsaanilt jahirelvast tulistades.

Ringkonnakohus teeb oma otsuse 7. märtsil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee