Maailm

Naisest vabaneda soovinud mees kuulutas tolle terroristiks 

Toimetas Marge Sillaots, 31. jaanuar 2011, 10:00
Foto: AP/Scanpix
Abikaasa koju naasmist takistada üritanud Suurbritannia immigratsiooniametnik lisas naise nime terroristide hulka.

Ametnik kasutas volitusi, et pääseda ligi andmebaasile ja lisada abikaasa nimi terroristide nimekirja, kus on isikud, keda ei lubata Suurbritannia pinnale. Seetõttu ei pääsenud naine kolm aastat Pakistanist kodumaale, et perekonda külastada, kirjutab Daily Mail.

Nimega manipuleerimine avastati pärast seda, kui ametnikku edutati ning selleks puhuks taustauuring korraldati ja selgus, et mehe abikaasa on terroristide nimekirjas.

Lõuna-Londoni büroos töötanud ametniku abikaasa oli Pakistani lähedastele külla läinud, ent kui ta üritas Suurbritanniasse tagasi pöörduda, pidasid lennujaama ja migratsiooniameti töötajad ta kinni. Kumbki ei nõustunud seletama, miks naine koju lennata ei või. Naine veetis Pakistanis kolm aastat, enne kui ta abikaasa tegu päevavalgele tuli.

Immigratsiooniametnik on praeguseks töölt lahti lastud.

Vahejuhtum tõstatas Suurbritannias küsimusi, kas piirikontroll on turvaline ja tõhus. Piirikontroll on ka varem pidanud piinlike juhtumitega tegelema – 19 kuud tagasi põgenes immigrant, kes piiritöötajaid vedava bussi küljes rippus ning keda ükski bussis olija ei märganud.

Samal teemal

4. aprill 2016, 16:43
AI-AI-AI! Õpilast terroristiks nimetanud õpetaja vallandati

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee