Foto: earthfirst.com
Toimetas Sander Silm 25. jaanuar 2011 16:31
Tallinnas asuv Linnalabor esitleb homme oma trükist "Söödav Linn 1", mis annab ideid ja näpunäiteid, kuidas linnatingimustes endale toitu kasvatada.

Raamatu koostaja Sander Tindi sõnul kasvas raamat välja 2008. aastal alanud projektist "Taimelava", mille raames uuriti erinevad võimalusi, kuidas linnas aiandusega tegeleda.

"Eesti Kunstiakadeemia hoonet hakati lammutama ja siis tuligi meil mõttevälgatus, et rajada akadeemia katusele katseaed ja uurida võimalusi südalinnas aiandusega tegelemiseks," rääkis Tint, kelle sõnul on nüüd kahe aasta uurimistulemused kenasti raamatusse raiutud.

Kuigi esmapilgul ei pruugi sõnad aiandus ja linn haakuda, kogub linnaaiandus Tindi sõnul maailmas järjest enam populaarsust ja Põhja-Ameerika suurlinnades on aiandusega tegelemine väga trendikas tegevus.

"Eestis kaasneb iseendale toidu kasvatamisega teatud mälestus Nõukogude ajast, mil pidi seda häda sunnil tegema ja mistõttu ei pruugi see paljudele meeldida, kuid nüüd on peale kasvamas uus põlvkond, kellel seda minevikutaaka enam pole," ütles ta.

Tindi sõnul kasvaski raamatu idee välja sellest, et seni oli Eestis linnaaiandust puudutav teave väga hajus, mistõttu eesmärk oligi see koondada ühte kohta.