Norra paljulapseline pere.Foto: Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 25. jaanuar 2011 11:00
Forbes seab igal aastal riigid õnnelikkuse põhjal järjestusse. Sel aastal edestas Norra eelmisel aastal esikohal olnud Taani.

Õnneks on vaja piisavalt raha, et teha, mida soovid ning osta, mida vajad. Aga olulised on ka kena kodu ja ilusad rõivad, hea toit, hea auto ja meelelahutused, kirjutab Forbes kodulehel. Kuid õnn on midagi enamat kui raha - see tähendab tervist ning suutlikkust enese eest hoolt kanda. Samuti on tähtsad sõbrad ja perekond.

Kõige õitsvam riik Forbesi hinnangul on Norra. 95 protsenti norralastest on rahul vabadusega valida ise oma elusuund ning 74 protsenti inimestest ütles, et võivad usaldada teisi inimesi.

Lisaks Norrale jäävad 10 õitsvama riigi hulka teisele kohale Taani, kolmandale Soome, neljandale Austraalia, viiendale Uus-Meremaa, kuuendale Rootsi, seitsmendale Kanada, kaheksandale Šveits, üheksandale Holland ning kümnendale Ameerika Ühendriigid.

Eestit Forbesi ülevaates ei ole märgitud. Eelmisel aastal platseerus Eesti pingereas 90. kohale. Õnnelikeim riik oli Taani.