Eesti uudised
TV3 video!

Katuselt koristamata jäänud lumi ja jää nõudsid uued ohvrid (15)

Toimetasid Sander Silm ja Kristin Aasma, 21. jaanuar 2011, 15:57
Foto: TV3 uudised
Neljapäeva varahommikul kella kuue paiku varises Tallinnas Müürivahe 15 katuselt üheksale noorele inimesele kaela lumi ja jää, õnnetuses sai viga kolm inimest.

Müürivahe ja Karja tänava nurgal kohtuti tuttavatega ning jäädi juttu rääkima, kui sel hetkel kukkusid katuselt alla lume- ja jääkamakad. Üks õnnetuse ohvritest oli eile poole päeva arstide hoole all, vahendab „TV3 uudised".

Noormehe sõnul on tal peas kaks haava ning arstid tegid neli õmblust. „Pea on paistes, nägu on marrastatud ja kriimustatud," rääkis jääpurika ohver. Lisaks on noormehel valus kael ja selg. Noormehe sõnul käisid kolm inimest traumapunktis.

Kohal käinud Munitsipaalpolitsei patrull alustas väärteomenetlust. Mupo peaspetsialisti Monika Lestbergi sõnul on tegemist väga suure rikkumisega.

Hoone valdaja, AS Ressaksi haldusjuhi väitel oli hoone katus puhas ning katust puhastati nädal aega tagasi sula ajal.

Süüdlase peab selgitama uurimine, sest noored on otsustanud pöörduda politsei poole.

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juht Monica Rand pani kõigile majaomanikele südamele, et lumi ja jääpurikad tuleb katustelt võimalikult kiiresti ja korralikult eemaldada.

Tallinna linna heakorra eeskirjade mitte täitmine toob kaasa väärteomenetluse käigus füüsilisele isikule rahatrahvi kuni 400 eurot ja juriidilisele isikule kuni 1300 eurot.

Lisaks võib kannatanu esitada tekitatud kahju hüvitamiseks tsiviilnõude kohtusse ja kehavigastuste korral võidakse põhjustaja võtta kriminaalvastutusele.

Et aidata kinnistu ja ehitiste omanikel kiirelt professionaalset abi leida on Tallinna kodulehele üles pandud teenusepakkujate nimekiri www.tallinn.ee/lumekoristus.
Ohtlikest purikatest ning lumest katuseräästastes palub munitsipaalpolitsei teada anda ööpäevaringselt telefonile 14410.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee