Foto: Tallinna linnavalitsus
Toimetas Sander Silm 6. jaanuar 2011 16:18
Tallinna linnavalitsus otsustas kasutada tänavate koristamisel ning lume väljaveol sotsiaalsetele töökohtadele palgatud töötuid.

Lumerohke talv on pannud eriti raskesse olukorda kõnniteede hoolduse eest vastutavad majahoidjad, kellel ei ole lund enam kuhugi ladustada. Kuna lund sajab järjest juurde, peavad linnaosad korraldama lume väljaveo ka kvartalisisestelt kitsastelt tänavatelt, teatas Raepress.

Linnapea Edgar Savisaare sõnul pole lumekoristustöödel linnaosade poolt üles näidatud piisavat aktiivsust, et lume koristamisel töötuid kasutada.

"Lepingulistelt tänavapuhastusfirmadelt, kellega on sõlmitud lumeväljaveo lepingud, tuleb konkreetsemalt nõuda lepingute täitmist, mille kohaselt peab tagama kiirema lume koristuse ja väljaveo," ütles linnapea.

Homseks kutsus linnapea kokku linnaosavanemate nõupidamise, et põhjalikult arutada, kuidas kiiremas korras Tallinna tänavad lumest puhtaks saada, kasutades selleks töötuid.

Tallinna 2011 aasta eelarve kohaselt eraldati ettevõtlusametile 64 000 eurot töötute rakendamiseks, millest iga linnosa sai kaheksandiku. Linnapea Edgar Savisaare sõnul on see on osa programmist "Tallinn aitab!". "Ei ole ju mõtet hoida inimesi tööta samal ajal kui koristustöödele on hädasti abi vaja," ütles linnapea.