Eesti uudised

Tantsutähest värske sots Liina Vahter pürib riigikokku (170)

Toimetas Kristin Aasma, 30. detsember 2010 14:14
Teleseriaalist "Ühikarotid" kuulsuseteed alustanud nooruke juuksurineiu Liina Vahter tuli saate "Tantsud tähtedega" võitjaks. Nüüd on tantsutäht sukeldumas poliitikasse: astus Sotsiaaldemokraatlikku erakonda ning kavatseb kandideerida riigikokku. Foto: Meelis Tomson
Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE) liitunud näitleja ja tantsusaate võitja, juuksuriametit pidav Liina Vahter kandideerib kevadistel riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaal. Tantsutähest värske parteilane näeb oma olulise missioonina aidata Eesti riik muuta selliseks, et noored tahaksid ennast realiseerida Eestis ja välismaale siirdunud noored sooviksid kodumaale tagasi tulla.

„Olen tulnud poliitikasse sellepärast, et tegeleda valdkondadega, mis on olulised väga paljudele noortele. Riik peab hakkama pingutama selle nimel, et välismaale õppima ja töötama läinud Eesti noored hakkaksid tahtma kogutud pagasiga siia tagasi tulla, et noored näeksid Eestis töötamises potentsiaali ja et neid kodumaal väärtustataks," ütles Liina Vahter SDE pressiuudise vahendusel.

Samal teemal

„Minu teine südameasi on Eestile omane koolirõõmutus. Olles ise õppinud Taanis, olen ma näinud seda, kuidas häid õpitulemusi saavutades on seejuures võimalik olla õnnelik ja stressivaba õpilane," lisas ta.

Oma noorust ja vähest elukogemust lubab neiu kompenseerida pühendumusega. „Olen tõestanud, et suudan lühikese ajaga väga palju areneda ja õppida," sõnas hiljuti saate "Tantsud tähtedega" võitnud Vahter.

„Mul on hea meel Liina kodanikujulguse üle, sest teatavasti on Eestis kombeks poliitikasse astunud kultuuriinimene kohe idioodiks tembeldada. Poliitika on meie kõigi asi, mitte ainult kutseliste poliitikute mängumaa. Ainult isiklikult panustades on võimalik midagi muuta," kommenteeris uue erakonnaliikme positsiooni Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Indrek Saar.

"Kui sa tunned nagu Hamlet, et riigis on miskit mäda, siis tulebki tegutseda."

Liina Vahter õppis aastatel 2005-2006 Taanis Kopenhageni avatud gümnaasiumis, oli 2006-2007 Türi gümnaasiumi õpilasesinduse president ja on aktiivselt osalenud Õpilasesinduste Liidu töös.

Samal teemal

08.05.2011
Noorsotsid valisid Liina Vahteri asepresidendiks
17.01.2011
Miks Liina Vahter valijate eest oma telefoninumbrit varjab?
14.01.2011
Liina Vahter: kohati tundub, et olen mingi peibutuspart!
27.11.2010
Liina Vahter: "Ma tahaksin saada haridusministriks!"