«Meil on praegu armas käimise aeg,» rääkis «Teeme ära!» talgupäevade eestvedaja ja sportlane Rainer Nõlvak veel südasuvel oma suhtest Eurovisioni lauluvõistlusel osalenud ansambli Neiokõsõ liikme, rahvamuusik Astrid Böninguga. Laupäeval oli Tartus Salemi kirikus nende laulatus.

Saja pulmalise seas oli tuntud muusikuid ja sportlasi. Südamele ja silmale armas pidu peeti Alatskivi lossis, laua ehteks oli 10kilone pulmatort.

«Astrid on üks Eesti kaunimatest naistest!»

Tutvumisest pulmavalsi keerutamiseni kulus Rainer Nõlvakul (44) ja Astrid Böningul (30) peaaegu kaks ja pool aastat. Kaks aastat tagasi ütles Microlinki asutaja ja Maa päästmiseks korraldatavatest üleilmsetest talgutest unistaja Kroonikale antud intervjuus Astridi kohta juba: «Ta on mulle väga kallis inimene.»

Kihluse- ja pulmateemal ei tahtnud Rainer tookord kuidagi tuld võtta. Triatleedile omase stoilise rahuga ütles ta, et kõik head asjad tulevad täpselt siis, kui selleks on õige aeg.

Ja õige aeg tuli. Tänavusel presidendi pidulikul vastuvõtul vabariigi aastapäeval jäid Astrid ja Rainer paarina vägagi silma. Netikommentaariumides õhati, et Astrid on üks Eesti kaunimatest naistest ja teadjad rääkisid kenade inimeste peatsetest pulmadest.

Südasuvel Postimehe Arteris antud intervjuus nimetas Astrid Raineriga koos kulgemist «armsaks käimise ajaks». Kaks inimest olid aga teineteise hoidmise juba ammu enne seda selgeks saanud. Selleks ajaks oli paar end sisse seadnud Käinas, Astridile kuuluvas kahetoalises korteris, kirjutab Arter. Ja Astrid oli valmis avalikkusele juba täpsemalt rääkima, kuidas asi alguse sai: «Kohtusime Raineriga kaks aastat tagasi Tallinnas seoses «Teeme ära!» koristuskampaaniaga. Kuna korraldasin «Hiiu folki», kutsuti mind appi kampaania lõpuks mõeldud tänukontserdi korralduses sõna sekka ütlema. Sel koosolekul me kohtusimegi,» tunnistas ta Arterile antud intervjuud. Rainer lisas samas: «Kutsusin Astridi sööma, see lõuna kujunes viietunniseks.»

Rainer palus Astridi kätt pidulikult 22. augustil ja pärast pühapäevast jutlust tegi Oleviste kiriku õpetaja nende kihluse kõigile teatavaks. Kuidas täpselt rahvamuusikust elukaaslase kosimine käis, jättis Rainer saladuseks: «Eks need on ikka sellised isiklikud asjad, mida tahaks ainult endale hoida.»

Küll aga rääkis ta mõnda aega enne seda soojalt, kuidas ta «Hiiu folgi» peakorraldajal aitas kannelt tassida ja üldse rõõmuga transameest mängib. Esimesed plaanid ühisest pesapunumisest jäävad samuti suvesse. Juba räägitakse avalikult, et seda otsitakse Hiiumaal, sest Raineri sõnul saab Hiiumaal tegelda elamisega, mitte sellega, mis mööda läheb.

Pulmareis on veel ees ootamas

Mehe ja naise vahel on ainult jumal, ja seepärast ei kibele noorpaar meediale oma tunnetest rääkima. Ei sellest, mis tunne oli hommikul mehe ja naisena ärgata või mida kinkisid noorpaarile sõbrad Erki Nool või Mart Poom.

Ilmselge, et Astridil ja tema missiooniga abikaasal Raineril on nüüd palju tähtsaid toimetusi. Pulmapeo avatantsuks oli valss, ja eks seda on Astridiga varem natukene harjutatud ka, ütleb värske naisemees.

Pulmapeo järel sõitsid Rainer ja Astrid väikesele reisile. «Ei, see ei ole pulmareis. Mõne päeva pärast jõuame Hiiumaale. Meie pulmareis alles tuleb,» kinnitab värske abielumees Õhtulehele.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis