Eesti uudised

Kas Marise kadumise saladus saab lahenduse? (71)

EVE HEINLA, 19. november 2010 06:59
Maris Foto: Erakogu
Kolm kuud pärast jaaniööd, kui Pärnu rannas jäi saladuslikult kadunuks Maris Järv, lahvatas kuurortlinna südames kummaline ja segasevõitu lugu. Kaks vormis meest rabasid alaealise nooruki õhtul jõhkralt autosse. Kas tema kallal vägivallatsemine ja Marise kadumine võivad olla seotud?

2007. aasta septembris kõndis nooruk Pärnu kesklinnas, kui tema kõrval peatus ühe turvafirma auto. Kaks meest hüppasid sellest välja ja surusid poisi autosse, väites, et ta rikkus korda.

Üks poisi vägisi kaasaviijatest kandis turvamehevormi, teisel, rahuoperatsioonide keskuses kirjas olnud mehel, oli seljas kaitseväe laiguline riietus.

Kas vabadusevõtmine oli vaid juhus?

Nad viisid šokis nooruki linnast välja, kus talle anti peksa. Vägivallatsejad arutanud kogu aeg omavahel, mida poisiga edasi teha. Kas uputada, maha matta või koguni üles puua.

Lõpuks ta toodi siiski linna tagasi ja lasti vabaks.

Meestel võis olla mingi plaan, mis teatud põhjustel läbi ei läinud. Nad mõisteti hiljem kohtus süüdi alaealiselt vabaduse võtmises ja tema väärkohtlemises.

Maris Järve ning mullu juunis Saaremaal kodunt lahkunud ja samuti teadmata kadunuks jäänud Monika Paju otsimisega tegelevad omaste palvel lisaks politseile ka sihtasutuse Kadunud detektiivid Aare Rüütel ja Peeter Kaaret.

Kas alaealise vägisi kaasa viinud vormikandjail võib olla mingi seos salapäraselt kadunud noorte naistega, on esialgu vaid nende õhkõrn oletus, millele loodetakse selgust saada. Seetõttu tahaksidki Rüütel ja Kaaret nende kahe kohtus süüdi mõistetud mehe tegemiste kohta alates 2007. aastast täiendavat infot. Nad ei otsi mehi, vaid just nende pihta käivat infot. Teavet vajatakse näiteks mõlema mehe kasutuses olnud sõidukitest, nende üüritud või kasutatud elu-, ööbimis- ja peatuskohtadest, suhtlusringkonnast.

"Samuti palume neil, kellel on nende isikutega olnud otseseid kokkupuuteid (näiteks tahtsid nad turvafirma-, politsei- või sõjaväevormis olles võtta kelleltki vabaduse) või kas või infot selliste kannatanute või võimalike tunnistajate kohta, anda sellest teada sihtasutusele Kadunud," märgivad detektiivid, rõhutades, et soovi korral tagavad nad nii info andja, kannatanu kui ka võimaliku tunnistaja anonüümsuse.

Meeste pildid ripuvad kodulehel kadunud.ee.

Rüütel nendib, et siiani pole veel sellist kõnet tulnud, mis viitaks seosele kõnealuse kahe mehe ja kadunud neidude vahel.

"Fakt on, et need inimesed on võtnud korra juba ühelt alaealiselt tema tahte vastaselt vabaduse, kasutades selleks turvafirma riietust ja autot," märgib Rüütel napilt.

Kas on põhjust oletada, et noorte naiste, ja just Marise kadumine võib olla nende kahe mehega kuidagi seotud?

"Ma ei tea seda," arutleb Rüütel ettevaatlikult. "Sestap ootamegi nende kohta absoluutselt igasugust infot. Ei tahaks uskuda, et mehed tegid seda vaid tolle ühe korra. Üleskutse ongi selleks meie kodulehele pandud, et saada teada, kas selline käitumine on olnud korduv."

Politsei seoseid ei kommenteeri

Politseil neidude kadumise või muude asjaolude kohta midagi täiendavat öelda pole.

"Seda, mis puudutab kahe mehe fotot sihtasutuse Kadunud kodulehel, ei saa politsei kommenteerida," märgib Lääne prefektuuri pressiesindaja Hedy Tammeleht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee