SÜNDMUSPAIK: Väidetavalt olevat valla korrakaitseametnik ja endine politseiuurija need mõisaväravad invataksoga purjuspäi maha sõitnud ning seejärel mõisahärrale kallale läinud. Foto: Tiina Kõrtsini
Arvo Uustalu 18. november 2010 06:43
"Tühja sest rahast – vähemalt sai tast lahti! Kõik me oleme siin tema penide poolt ära puretud," ohkab Tartus Ujula tänavas elav Jüri, kes tänu Peeter Võsa telesaatele vägivaldsest üürivõlglasest lõpuks vabanes.

Eelmise nädala algul puresid Jürit jalast koerad, kelle peremees Mati on aastaid elanud Tartus Jüri kolmetoalises korteris üüri maksmata. Viimases hädas kutsuti kohale politsei ja televisioon. Kuigi täpselt nädal hiljem kolis Mati Ujula tänavast ära, jõudsid ta kileda häälega penid enne seda tänaval hammustada ka kaht tüdrukut.

Raevukad jahikoerad

Ujula tänava õnnetu maja teisel korrusel elav Elmo ütleb, et politseid on Mati ja tema koerte taltsutamiseks kohale kutsutud tervelt seitse korda.

"Paar kuud tagasi virutas ta mulle nõnda kõvasti kangiga vastu kätt, et käsi oli tükk aega paistes. Olin just oma koera tema jahiterjeritest lahutanud ja hakkasin tuppa minema, kui ta mind lõi. Hea, et veel käe ette sain, muidu oleks pea lõhki. Käisin siis ka traumapunktis. Eelmisel laupäeval hammustasid tema koerad tänaval kaht 13–14aastast tüdrukut, kes ka traumapunkti pidid minema. Minu teada sai kannatada ühe tüdruku põlvekõõlus. No ja oma kümme paari pükse on küll meie tänava rahval need koerad katki purenud," tõdeb ta.

Kähriküürilise terjerite tõttu olevat ka Elmo paljukannatanud koer nüüd närviline. "Nood on küll minu koerast veidi väiksemad-lahjemad, aga ründasid alati koos," selgitab ta.

Koertejamast väiksem polnud probleem ka tülika tegelase üürimaksmisega. Kaks aastat tagasi vahendas kinnisvarabüroo Mati korterisse üürile, kuid kunagine juristist õppejõud oskas ka maaklerit petta. "Lubas maakleriga lepingu teha, aga siis hakkas venitama ja venitama ning lepingule alla ei kirjutanudki. Algul vähemalt maksis üürigi natuke, aga siis hakkas üha rohkem võlgu jääma. Viimati, kui tal välja palusin kolida, lubas mind püssist maha lasta," nendib Jüri.

Viimases hädas võeti Matilt elekter. Viimased kaks kuud elaski mees pimeduses.

Läinud nädalal õnnestus Jüril politsei toel lõpuks oma korterisse sisse saada ja Mati kirjutas lubaduse lahkuda hiljemalt 16. novembril kell 20. Samal päeval kell 14 oligi kolimisauto kohal. Veel viimast korda õnnestus terjeritel tänavale pääseda ja kohalikke hirmutada...

Lubas maha lasta

Mati väitis eile Õhtulehele, et tema maksnud üüriraha korralikult Jüri naisele. "Seadus peaks minu kaitseks vahele astuma!" leiab ta.

Mati jäi elektri eest võlgu ligi 2000 krooni, kuid üüriraha ei näinud peremees tänavu enda sõnul sentigi. Ametlike teadaannete järgi on Matil võlgu kaelas üle 100 000 krooni, millest BIG pangale 75 000.

Tartus võiks Tallinna eeskujul luua üürikomisjoni, arvab Robinson Kinnisvara büroojuhataja Peeter Meus juhtunu kohta. "Oma kogemusest tean, et kohtuvaidlus üürnikuga võib aega võtta poolteist aastat ja ka siis ei pruugi veel raha kätte saada. Samas ei tohi ühtki üürnikku kohtu loata välja tõsta – sellega on probleeme isegi kohtutäituritel."