Eesti uudised

Metsavendade ema: Ülo pärast on mul süda rahul, pääseks Aivargi tagasi koju! (61)

Eve Heinla, 13. november 2010 08:58
Kümme aastat legendaarsete Voitkade tabamisest: Ülo Voitka õnnelik abielumees ja poja isa, Aivar vaevleb siiani haiglas

Vennaste ema Helju võib poeg Ülo elukäigu ja ta pere üle uhkust tunda. Lapselaps Vergo sai juba kaheaastaseks ja paneb vanaema südame helisema. Kui vaid seda Aivarit saatvat murepilve poleks. "Ma ei saa aru, miks peab noort meest haiglas kinni hoidma, ta ju muutub täitsa eluvõõraks," muretseb ema.

Ema ootab Aivarit koju

Ema sõnul on Aivar täiesti normaalne, sama olevat öelnud ka tema vennad-õed ja teised sugulased. "Ma ei saa aru, miks raisata maksumaksja raha ja pidada noort meest raviasutuses kinni. Ta ütles mulle ise: ema, ma ei oskagi niimoodi varsti enam midagi teha, kui kord välja saangi."

Detsembris olevat taas koos arstlik komisjon, kuid tohtrid on emale öelnud, et kodus ei võtaks Aivar enam tablette. "Võtab ju ikka," on ema veendunud. "Ja mul on siin ruumi ka, kolmetoaline korter, ise ma olen haige, ütlesin arstile, et laske ta ometi koju! Saaks mul abiks olla ju. Lootus on muidugi kogu aeg, et pääseb välja."

Aivaril käib pere Jämejalas külas vähemalt kord kuus ja sama tihti proovib ka ema poja juurde jõuda – kui vaid tervis lubab. "Ja kui ise ei jõua, siis mul teised lapsed ikka käivad. Viisime talle kodust haiglasse televiisori, raadio, raamatuid loeb vahel.

Nüüd ta tahtis natuke liiklust õppida, küsis vendade käest liikluseeskirja. Et kui kunagi välja saab, siis oskab juba."

Ema sõnul läheb Aivari elu niimoodi täitsa rappa. "Ootab pikisilmi pere külaskäike, et kui kodust ikka tullakse, siis on nii hea. Ja eks seal ole selliseid haigeid, kellega tal polegi midagi rääkida. Enne oli ta üksi toas, siis oli olnud tal väga rahulik, aga nüüd pandi üks teine poiss ka ja ei saavat enam üldse rahu," räägib ema.

Ülo toob vaid rõõmu

Vähemalt Ülo (42) pärast on üheksa last üles kasvatanud ema süda rahul – tema on oma koha elus leidnud. Ülo on juba peaaegu neli aastat õnneliku abielumehe staatuses.

"Nüüd on ta korstnapühkija õpilane, kord oli televiisoris ka näidatud, ma ise ei juhtunud vaatama," räägib Helju. Ülo on mõnda aega leiba teeninud ka Soomes ehitusel. Ka Eestis on ta ehitajaametit proovinud, ka elektritööd teinud.

Ka töötupõli pole Ülole võõras. "Peamine on mitte pessimismi langeda," on Ülo rõhutanud.

Ema rõõmustab, et Ülo teenib raha, tal on pere ja kõik laabub kenasti. "Ülol ju poeg sai nüüd juba kaheaastaseks, Vergo nimeks," muutub Helju hääl lapselapsest rääkides eriti soojaks. "Nii tore poiss, tahab muudkui muusikat kuulata ja kui mulle külla tuleb, siis muudkui tantsib ja laulab. Ülo ju kah väiksena tahtis muudkui laulda. Nüüd laps samasugune!"

Kuigi Ülo ja ta abikaasa Eva elu pole majanduslikult just lilleline, on naine kinnitanud, et vähemalt suhe on neil harmooniline ja Ülo on mees, kellega ei saakski tülitseda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee