Elu

Kes on meie stripitäht – Farmi-Gabriel, Nõia-Ints või Marco? (87)

Maria Karumets, 13. november 2010, 09:00
 
Lähenevad aasta parima meesstrippari valimised. Kuidas valmistuvad selleks Eesti stripikunnid Farmi-Gabriel, Marco ja Nõia-Ints? Kas kostüümid ja kavad on juba valmis? Mis on kellegi trump, mis nõrkus?

Aasta parim meesstrippar valitakse nädala pärast portaali iha.ee algatusel Tartus klubis Tallinn. Et saada stripikunniks, tuleb oma oskusi näidata kahes voorus: ülikonnaga kavas ja fantaasiavoorus. Meeste oskusi hindavad bravuuritar Anu Saagim, muusik Onu Bella ehk Igor Maasik ja luuletajast näitleja Merca ehk Merle Jääger. Õhtut juhib Mart Sander.

Nõia-Ints: "Võlun publikut tätoveeringutega!"

Nõia-Ints ehk Indrek Leibur võtab võistlusele minekut üsna rahulikult: polnud tal veel kolmapäeval valmis ei kava ega kostüümi. "Kava ei ole veel tõesti valmis, aga varsti saab," lubab Indrek. "Ja trenni pole üldse jõudnud teha – olen ju kogu aeg tööl! Ma ajan nüüd nädalaga ennast vormi, siis on normaalne!" ei kõla ta hääles murenoote. "Nädala lõpus panen kava paika ja siis tuleb nädal aega trenni teha! Muidugi oleks hea olnud, kui mingi kolm kuud enne oleksin saanud treenida, see oleks ideaalne. Aga pole hullu, saan hakkama!" muutub Indrek konkreetseks ja ütleb, et vähemasti lugu, mille järgi ta laval lahti riietuma hakkab, on tal juba valitud.

Mida Indrek aga konkurentidest arvab? "Kõik on seal head. Gabriel ja Marco on professionaalsed tantsijad, mida mina ei ole," sõnab ta. Kuid temalgi on midagi vastu panna: "Tantsu osas on nemad profimad, aga mina võin publikut võluda oma tätoveeringutega," arvab Nõia-Ints.

"Ma ei ole isegi huvi tundnud, mis võiks konkurentide nõrgad küljed olla, seda on väga raske öelda. Ja ma ei usugi, et neil nõrku külgi on," arutleb ta, mõtiskleb veidi ja ütleb siis, et igaüks võib sind ju ükspäev millegagi üllatada.

Indrek tunnistab, et ega ta tegelikult mingi võidu peale ei lähegi, pigem lihtsalt osalema. "Ma ei usu hästi, et mina selle tiitli saan. Aga kui ma kaotangi, siis iseenda jaoks olen võitnud ikka," ütleb ta ja lisab, et kuna ta on kompleksivaba inimene, siis ei põe ta midagi.

"Naine Inga tuleb kaasa mind toetama ja paar sõpra veel, aga no fänne koguneb kindlasti palju," on Indrek ootusest isegi veidi ärevil.

Indrek Leibur

Sünnikuupäev: 31. juuli 1977 Pikkus: 170 cm Kaal: 77 kg

Silmad: rohekaspruunikad Perekonnaseis: vabaabielus

Hobid: poks, jõusaal Lemmikauto: S-klassi Mercedes, Audi

Lemmikraamat: pole (loeb vähe) Muusika: vene muusika

Lemmiknaine: oma naine Inga, Salma Hayek

Varasemad tiitlid: kooli ajal sai mingi tiitli tantsimise eest

Esimene striptiis: 9. aprillil 2010 Anu Saagimi sünnipäeval

Kostüümid pärinevad: kodust kapist, õmblejalt

Lemmikvõte striptiisis: ei oskagi öelda

Elu moto: tugevad võidavad!

Farmi-Gabriel: "Mina olen kõige parem. Nii lihtne see ongi!"

Ja jätkab: võti seisneb selles, et tuleb olla lihtsalt isane. "Naisterahvas peab juba lavalt tundma sinu feromoone, mis sealt temani levivad. Sealt tulevad kontaktid ja keemia," räägib Gabriel. Ta lisab, et kui teatud artistid (ta peab silmas oma konkurente peatsel võistlusel) lavale tulevad, siis näeb ta naiste pilguga, et seal lihtsalt ei ole neid omadusi.

Miks peaks just tema aasta parima meesstrippari valimistel parimaks osutuma? Gabriel puhkeb küsimuse peale naerma ja ütleb: "Sellepärast, et mina olen kõige parem. Nii lihtne see ongi! Mina teen seda südamest – olen küll end ka teiste ametitega teostanud, aga leidsin ennast just sellel alal. See on see, mida ma teen sajaprotsendiliselt!"

Gabrieli sõnul on striptiis erootiline kunst. "Aga mõni hüppab prügikasti ja mõtleb siis, et ongi kohe kuulus strippar. See teeb asja nagu klouniks! Strippi tuleb teha ilusa šõuna, aga kui teatud inimesed seda solgivad, siis on see nagu okse! Tõmbab maine nii alla!" ütleb ta nördinult.

Gabriel loodab väga, et žürii on nii sõltumatu kui üldse olla saab. "Ma ei pea võitma. Kui Marco tuleb lavale sellise šõuga, et mul jääb karp lahti, siis ma pigistan tal kätt ja ütlen, et super," lubab Gabriel, et ta kaotuse puhul põdema ei jää.

Esialgu polnud ta aga üldse võistlusel osalemisest vaimustuses. "Alguses ütlesin ei, sest rivaali kui sellist mul ju ei olnud. Mind Marcoga võistlema panna? Ma ei pea ennast tõestama!" mõtiskleb Gabriel.

Suuri ettevalmistusi pole ta võistluseks teinud. "Olen selle koha pealt alati valmis. Vaja vaid tuunida ja ega see ei ole mul esimene kord – olen tantsinud juba kaheksa aastat," ütleb Gabriel. Muusika ühele oma kavale kirjutas ta aga täitsa ise.

Gabriel Kubjas

Sünnikuupäev: 22. juuni 1971 Pikkus: 192 cm

Kaal: 95 kg Silmad: helesinised Perekonnaseis: vaba

Hobid: kunstiga tegelemine, jalgpall, sport Lemmikauto: sapakas, Žiguli, Dodge Viper Lemmikraamat: ajalooteemaline Muusika: diskost klassikani. Teistest lemmikumad on Michael Jackson, Eestist viimasel ajal Koit Toome ja Ott Lepland Lemmiknaine: tark; aga meeldivad hästi paljud naised; armub kiiresti Varasemad tiitlid: 2003. aasta "Manhunt" võistluse II koht Esimene striptiis: 2002. aastal Läänemere maade erootikapäevadel lauluväljakul

Kostüümid pärinevad: õmblusateljeest Lemmikvõte striptiisis: efektitsemine – šokeerimine ja manipuleerimine publikuga Elu moto: kui vikat on nüri, siis tundub ka muru metsana

Marco: "Muretsen Kuu faaside pärast!"

"Võib-olla on Farmi-Gabriel ennast vahepeal väga vormi ajanud, aga varem inimesed ikka helistasid ja ütlesid, et minul on temast parem keha. Gabrielil müüb see pikkus – meie Indrekuga oleme natuke lühemad," analüüsib Marco Tasane enda ja konkurentide eeliseid-puudusi. "Indrekul oleks seda plastilisust ja tantsulisust ka rohkem vaja, aga ma kuulsin, et spagaadi saab ta isegi kätte. See on hea, kuid võib-olla oleks tal kostüümi osas vaja midagi hullu hankida... Aga ehk ongi juba hankinud?" arutleb Marco.

Kuidas aga temal endal ettevalmistused läinud on? "Mul näiteks ei olegi kava! Ma ei ole kavainimene – kui hakkan liiga palju mõtlema, lähevad asjad segamini ja see ei ole hea. Ma lähen lihtsalt lavale ja teen midagi. Mul on seal omad salajased nipid, mida kasutan," jääb Marco salapäraseks.

Mis trumbiga kavatseb ta konkurente lüüa? "No ega ma kedagi seal lüüa ei kavatsegi, aga eks mul ole huvitavad kostüümid, paindumine on küllaltki hea, spagaadi teen ära. Lavainimene peab olema elastne," arutleb Marco. "Mul on varuks näiteks selline asi, et üritan ühe käega kätekõverdusi teha. Jõuan seda 35 korda, kui isegi mitte rohkem. See on päris efektne ja avaldab kindlasti muljet," seletab stripimees.

Žüriile Marco ekstra tähelepanu pöörata ei kavatse. "Ei ole mõtet Saagimit või kedagi sülle haarata, see ei ole kena. Pigem võtan abiks kellegi saalist," ütleb ta.

Trennis käib Marco kogu aeg, kuid ta tahab võistluseks veidi kaalu juurde saada. Enim muret tekitab talle ülikonnavoor, mis ei ole tema meelest glämm. "Minul sellist tavalist ülikonda pole kunagi olnudki! Kuulsin, et Indrekul ka ei ole ülikonda, ta olevat ise öelnud," räägib ta.

Marco muretseb ka Kuu faaside pärast, sest tema sõnul oleneb ürituste õnnestumine sellest palju. "Aga võit on juba seegi, et saan olla laval selliste staaridega nagu Mart Sander, Anu Saagim ja Merle Jääger," oleks Marco rahul ka aasta parima meesstrippari tiitlita.

Marco Tasane

Sünnikuupäev: 19. veebruar 1975 Pikkus: 178 cm

Kaal: 69–72 kg Silmad: sinised Perekonnaseis: vaba ja vallatu Hobid: joonistamine, luuletamine, sport, pidutsemine ja pidude korraldamine Lemmikauto: Ameerika autod (näiteks Chrysler), Tšaika Lemmikraamat: Pavel Bažovi "Malahhiitlaegas", aga loeb pigem palju ajakirju ja -lehti Muusika: house, 70ndad, 80ndad Lemmiknaine: Cher, Ljudmila Gurtšenko, oma sõbrannad Varasemad tiitlid: kunagi kulturismivõistlustel II koht

Esimene striptiis: 1999. aastal Soomes Joensuus 50 keskealisele inimesele Kostüümid pärinevad: oma õmblejalt Miriamilt ja 70aastaselt õmblejadaamilt Milvilt Lemmikvõte striptiisis: seda ei saagi kirjeldada, seda peab nägema! Elu moto: kuigi on raske, peab elus minema ikka mäest üles, ka vastutuulega; kas või küürus, aga ikka edasi!

#g_1339#

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee