Uudised

Joomakaaslane tapeti jalgratta pärast  

29. mai 1997, 00:00

SIIM RANDLA

Viljandi politsei tegi kindlaks varem karistatud mehe, kes eelmisel nädalal ühise joomingu käigus surmas oma semu jalgratta pärast puhkenud tülis.

21. mail leiti Viljandimaal Holstres Nurme talu lähedalt ühest kraavist vägivallatunnustega mehelaip, kelleks osutus sama kandi elanik, 38-aastane Kalev. Nüüd on politsei teinud kindlaks Kalevi tapmises kahtlustatava - see on temast aasta vanem Viiratsi mees Heldur.

Sakala andmeil läks Heldur teisipäeva pärastlõunal Nurme talus elavale Galinale (50) külla, samal ajal tuli aga majast välja naabertalus elanud Kalev, märgib BNS. Mõlemad mehed olid purjus, Galina magas talu lähedal metsatukas.

Viljandi politsei abiprefekti Ester Tehu sõnul tekkinud Kalevi ja Helduri vahel ühtäkki tüli, kuna Kalev hakanud semu jalgratast himustama. Sakala aga kirjutas, et Heldur läks oma sõnul Kalevi käest suitsu küsima, kuid too vastanud talle ülbelt.

Intsident lõppes sellega, et Heldur hakkas Kalevit peksma ja peksis seni, kuni too surnud oli. "Ilmselt tagus ta teda jalgadega ja võis ka kiviga lüüa," arvas Tehu. Kuidas asi täpselt oli, pole mõrvas kahtlustatav politseile veel öelnud.

Kui ohver enam ei liigutanud, vedas Heldur ta poolsada meetrit majast eemale ja viskas seal ojja. Eile viis politsei varem neljal korral kohtulikult karistatud Helduri, kes viimati istus kinni seavarguse pärast, sündmuskohta ette näitama.

Tehu sõnul oli selles loos kahtlusaluste ring algul lai. Esiti pidas politsei kinni Galina, kuid kõiki naise tuttavaid kontrollides jõuti hoopis Heldurini, kes äratas politsei kahtluse oma varasemate tegude pärast.

Korterimüüja kukutati surnuks

Samas on Ida-Viru politsei lahendamas juhtumit, mis puudutab üht Ontika kalda alt leitud surnud meest. Too oli müünud oma korteri, kuna soovis Venemaale elama minna.

Ida-Viru prefekti Helmut Paabo sõnul kuulis korterimüügist üks 43-aastane kohalik elanik, kes teadis, et nüüd on sel mehel raha. "Ta meelitas ohvri mingil põhjusel Ontika kaldale ja lükkas ta sealt alla," märkis Paabo. Tema kinnitusel tapmises kahtlustatavana kinni võetu oma tegu ei tunnista - kadunu kukkunud ise kaldalt alla. Paabo sõnul sai arvatav mõrtsukas oma ohvri käest kätte viissada dollarit.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee