Eesti uudised

Võigas tapatöö otse turvakaamera ees (3)

EVE HEINLA, 15. oktoober 2010 06:58
RADAR NÄEB KÕIKE: Pandivere kõrgustiku kõrguselt teisele mäetipule Kellavere mäele püstitatud kaugvaatlusradar jälgib õhuruumi kuni 400 kilomeetri kaugusele. Kuid radarijaamas on ka turvakaamerad ja tänu kaamerapilti jälginud kaitseväelastele tabati koerapiinajad otse teolt ning anti politseile üle. Foto: TAIRO LUTTER (VIRUMAA TEATAJA)
NATO võimas radar, mis näeb, kes lendab meie ja ka Venemaa õhuruumis, aitas jälile saada maapealseilegi rahurikkujaile – loomapiinajaile. Kaks Laekvere valla pereisa poosid Kellavere radari lähedal metsatukas üles koera.

Kaitseväelased nägid julma tegu radari turvakaamerast, pidasid mehed kinni ja kutsusid politsei.

Tõenäoliselt ei osanud 16. septembril koerakest poonud 37aastased külamehed aimatagi, et õhuruumiseire radari turvakaamera Kellavere mäelt nii kaugele võtab ja nende jõhkral teol on koguni militaarsed tunnistajad.

Pealegi oli kõnealuses piirkonnas Lääne-Virumaal samal ajal õhuväe reservõppe kogunemine ja mundrimehi sestap liikumas tavapärasest rohkemgi.

Intsident kestis vaid paar minutit

Leitnant Mati Kuppar, radariposti ülem, kirjeldab, et valves olnud kaitseväelased märkasid järsku turvakaamera ekraanil mingeid mehi, kes lähedases metsatukas tegelesid millegi kummalisega.

"Nad kandsid sellest kohe oma ülemale ette, misjärel läksid mehi takistama," räägib Kuppar. "Paraku oli vahemaa piisavalt pikk ning nende kohale jõudes oli tegu juba tehtud." Intsident kestis vaid paar minutit. Radariposti ülem kutsus omakorda kohale politsei. Kaitseväelased olid meeste juures kuni korravalvurite saabumiseni.

"Mehed olid rahulikud ja kaitseväelastele vastu ei hakanud," lisab leitnant.

Prokuratuur algatas juhtunu kohta kriminaalasja ja meestele esitati kahtlustus looma julmas kohtlemises.

Väike koer oli ühe piinaja oma

Viru ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Mari Luuk ütles, et mehed on kahtlustatavana üle kuulatud. "Nad on omad selgitused andnud, kuid enne menetluse lõppu ei pea me võimalikuks neid avaldada," sõnas Luuk, lisades vaid, et purjus need mehed polnud.

Väiksemat kasvu koer kuulus prokuratuuri andmeil ühele neist, kes julma teoga hakkama sai.

Looma suhtes lubamatu teo toimepanemise eest, kui süüdlasele on sama teo eest kohaldatud väärteokaristust, või looma suhtes lubamatu teo toimepanemise eest avalikus kohas – karistatakse rahalise karistusega.

Vallast öeldi Õhtulehele, et nemad pole juhtunust kuulnud. Sestap ei osatud ka midagi täpsemalt kosta.

Mõlemad mehed on kohalikud Laekvere valla elanikud, üks neist on varem saanud toimetulekutoetust, kuid nüüd tulevat tema pere juba omal käel toime.

Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Tania Selart ütleb, et nemad said juhtunu kohta anonüümse vihje – teataja oma isikut avalikustada ei soovinud, kuid muretses, miks kõnealusest teost seni kuskil veel räägitud pole.

"Küsisime kohe ka politseist ja selgus, et lugu juba õnneks uuritakse," on Selart rahul, et korravalvurid koerapiinajad kiiresti pihtide vahele võtsid. "Kui nii räiged juhtumid toimuvad, siis üldiselt on nii, et kõigepealt jõuab info loomakaitse seltsi, kuid sedapuhku hakkas politsei ise õnneks juba väga kiiresti tegutsema."

Samal teemal

22.01.2015
"Elan edasi oma poja nimel!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee