Eesti uudised

Anesteesiaravimi loata katsetamise kahtlus viib kaks tuntud arsti kohtu ette  (15)

Toimetas Sander Silm, 14. oktoober 2010, 13:19
Tartu Ülikooli emeriitprofessor Lembit Allikmets. Aldo Luud
Süüdistatuna ebaseaduslikes meditsiiniuuringutes, saatis Lõuna ringkonnaprokuratuur kohtu ette Valga haigla ülemarsti ja Tartu Ülikooli kliinikumi anestesioloogia osakonna juhataja Andres Selli ja Tartu Ülikooli emeriitprofessori Lembit Allikmetsa.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina sõnul esitas prokuratuur Sellile (49) süüdistuse keelatud kauba ebaseaduslikus sisseveos ning meditsiinilise uuringu läbiviimises inimestega, kes ei olnud andnud selleks seaduses ettenähtud korras oma nõusolekut, kirjutas Postimees.ee.

Lembit Allikmetsa (74) süüdistatakse dokumendi võltsimises.

Toona üldanestesioloogia osakonna vanemarst-õppejõuna töötanud Andres Sell viis läbi uurimust ravimi 3-kloroprokaiin kasutamise kohta spinaalanesteesiaks päevakirurgias ja kuna arst sai varasemalt loa selle ravimiga katseid teha ühe teise uuringu raames, siis otsustas ta seda testida ka järgnevas uuringus, milleks ta aga luba ei küsinud.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina lisas Õhtulehe veebitoimetusele, et vastavalt karistusseadustikule võib keelatud ja eriluba nõudva kauba ebaseaduslik sisse- ja väljaveo kaasa tuua kas rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse.

Meditsiinilise uurigu läbiviimine inimestega, kes ei ole selleks andnud seaduses ettenähtud korras nõusolekut võib kaasa tuua rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse ja dkumendi võltsimine võib kaasa tuua rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee