Eesti uudised

Eesti Loomakaitse Liit alustab taas tegevust (2)

Toimetas Kristin Aasma, 4. oktoober 2010, 12:53
Eesti Loomakaitse Liitu asutamise eestvedajaid Heiki Valner. Peeter Langovits/Postimees
Täna taasasutatakse MTÜ Eesti Loomakaitse Liit, mille peamiseks eesmärgiks on avalikes huvides loomade kaitsmine ja heaolu edendamine, lähtudes loomade heaolu tagavatest õigusaktidest ning loomakaitse ja halastuse põhimõtetest. Loomakaitse liit on 24. juulil 1929 asutatud Eesti Loomakaitse Liidu õigusjärglane.

Aktiivse loomakaitsja ja Eesti Loomakaitse Seltsi eestvedaja Heiki Valneri sõnul on tänane rahvusvaheline loomakaitsepäev Eesti Loomakaitse Liidu taasasutamiseks tore päev. „Mõtlesid ju selle päeva asutajad 1931. aastal Firenzes toimunud ökoloogide konvendil samuti loomade heaolule ja kaitsele," märkis ta.

MTÜ Eesti Loomakaitse Liidu taasasutajateks on zooloog Aleksei Turovski, poliitik ja endine riigiametnik Andres Anvelt, loomaarst Andrus Joost, poliitik ja näitleja Elle Kull, loomakaitseseltsi eestvedaja ja tuntud telenägu Heiki Valner, Tallinna linnaametnik ja endine politseijuht Kalle Klandorf, TTÜ teadur Katrin Idla, näitekirjanik ja Lastekaitseliidu aktiivne liige Loone Ots, poliitik ja karikaturist-publitsist Marek Strandberg, bioloog ja poliitik Mart Jüssi, kultuuritegelane Mart Sander, Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots, Eesti Loomakaitse Seltsi jurist Pille Tees, Eesti Loomakaitse Seltsi jurist Piret Tees, Tallinna Loomade Varjupaiga arendusjuht Rein Kikerpill, Varjupaikade MTÜ asutaja ja juht Triinu Priks, poliitik ja Euroopa Parlamendi liige Tunne Väldo Kelam ning välisminister Urmas Paet.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee