Eesti uudised

Kas Soome rahapajast varastati ka Eesti vastvermitud euromünte?  (8)

Lauri Birkan , 21. september 2010, 07:00
Foto: Meelis Tomson
Eestile ja Euroopa Liidu paljudele teistelegi riikidele münte vermivast Soome rahapajast on virutatud suur kogus raha. Rahapaja tegevdirektori sõnul pole praeguseks ilmnenud, et varastatud müntide hulgas oleks olnud ka Eesti euroraha.

Soome rahapajast on viimase kahe aasta jooksul varastatud suur kogus ühe- ja kaheeuroseid münte, teatas Helsingi kriminaalpolitsei eelmisel reedel. Soomes vermitakse metallraha Euroopa Liidu paljudele riikidele ning seal valmivad ka meil uuest aastast käibele tulevad euromündid.

Kui palju raha lurjustel õnnestus virutada ning kuidas nad nii kaua karistamatult tegutseda said, ei taha rahapaja tegevdirektor Paul Gustafsson öelda, viidates pooleliolevale uurimisele.

Samal teemal

«Tegemist on väga erakordse ja tõsise juhtumiga. Küllap selgub kõik uurimise käigus,» ütleb Gustafsson Õhtulehele. «Et varastatud müntide hulgas oleks olnud ka Eesti euromünte, ei ole uurimine seni tuvastanud,» lisab ta.

Rahapajast varastati kümneid tuhandeid ühe- ja kaheeuroseid, väidab telekanal MTV3. Kahtlusalustena nabiti kinni rahapaja 37aastane tootmisjuht ja kaks naist, kellest üks on venelanna. Kolmiku hingel võib veel olla ka uimastiäri ajamine ning narkootikumipruukimine.

Suurvarguse jälile saadigi tänu teiste narkokuritegude uurimisele, ütleb Helsingi narkopolitsei komissar Jukka Larkio – kahtlusaluste kodudest leiti läbiotsimisel hunnik tuliuusi euromünte, mida kaabakad olid siin-seal üritanud ka paberrahaks vahetada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee