Elu

"Õnne 13": kas Pubi-Tiina leiab Klaveri-Vaapoga õnne (19)

Jaanus Kulli, 18. september 2010, 09:03
Õnneotsijad ja vana kaardivägi: Hiljuti oma esimest juubelit tähistanud Viire Valdma ei ole armunud mitte ainult elus, vaid see õnn langeb ta sülle ka Õnne-seriaalis Leino Rei mängitava Vaapo (ülemisel pildil) kujul. Kohe hooaja esimeses osas astub aga vaataja ette kogu vana kaardivägi, teiste hulgas ka Laine (Luule Komissarov) ja Georg Sumberg (Allan Noormets).  ERR
"Kindlasti kerkib uuel hooajal esile ka mõni uus kuum paar, aga ma pean lõuad," naerab "Õnne 13" stsenarist Teet Kallas, kelle 405. "Õnne 13" lugu jõuab täna õhtul vaatajate ette. Kuidas läheb tänavu Pubi-Tiinal ja Klaveri-Vaapol?

Küll tunnistab Kallas, et uut hoogu saab Viire Valdma kehastatava pubijuhi Tiina ja noore klaveriõpetaja Vaapo (Leino Rei) suheteliin. "Tiinal tekkis ju noorem tuttav, pianist, ning me ei tea, mis suvel on juhtunud. Aga nüüd saame me seda teada, kuid seda kindlasti mitte esimeses osas," jahutab Kallas vaatajate ootused samas maha. Hooaja jooksul on ekraanile tulemas teisigi paare.

"Aga kindlasti ei ole meie eesmärk, et kõik need suhted ja suheteliinid lõpevad voodistseenidega. Seda enam, tegevus toimub meil põhiliselt päevasel ajal ja seega pole ma ka väga voodistseenide peale mõelnud. Pealegi on "Õnne 13" kogupereseriaal, mida vaatab ka vanaema koos lapselapsega. Üksikasjad on ju täiskasvanul inimesel väga hästi teada, kui keegi kellegagi tagatuppa läheb," muigab stsenarist. "Pealegi on meil voodistseene olnud, aga need ei vapusta ju maailma."

Hooaja avab vana kaardivägi

Uuel hooajal ilmub Kallase sõnul ekraanile ka üks täiesti uus meestegelane. "Ma ei taha kaarte väga avada, kui vaid niipalju, et tegu on väga tuntud näitlejaga. Ma ei ole selle rolli peale veel väga palju mõelnud, aga varsti pean ma teda hakkama sisse kirjutama, eks siis näis," arutleb Kallas.

Kallas ütleb natuke nukralt, et tal oli plaanis ja sisse kirjutatud Pille liin, aga et Külli Teetamm on praegu väga hõivatud, ei klappinud näitlejale võttepäevad. "Eks seda liini saab siis tagataskus varuks hoida. Olen harjunud selliste vangerdustega."

Kohe esimeses osas saab aga vaataja tuttavaks ühe väikese maailmakodanikuga, Austraaliast tagasi jõudnud Ursula (Evelin Pang) lapsega. "Tom on omapärane laps, rohkem ma ei ütle," naerab Kallas. Ja lisab, et seitsmendas osas naaseb Austraaliast ka Merilin (Hele Kõrve).

"Selle hooaja esimest osa alustasin aga kindla vana kaardiväega. Seega peaksid vaataja ette ilmuma Alma, Laine ja Kristjan, aga ka Alma austaja Einar. Laine leiab, et elu pole asjata elatud, saab jälle paanikat tekitada. Talle hakkab pärale jõudma, et varsti on euro kohal," avab stsenarist natuke esimese osa temaatikat.

"Vahel tunnen suurt väsimust, eks ma ju vananen iga aastaga ja jõudlus muutub," mõtiskleb Kallas teemal, kas tal kirjutamiseks ikka püssirohtu jätkub. "Mõnevõrra ehk tekstid muutuvad küpsemaks," on ta siiski positiivses meeleolus. "Aga ma olen pidevas ajahädas ning oma võttetrupil kogu aeg jalus. See teeb muret ning vahel teeb hinge täis, miks nad nii ruttu filmivad," kugistab Kallas naerda. "Ma paigutan meelega tegevuse eri kohtadesse, aga neile on ju antud filmimiseks ainult kaks päeva, mille nad peavad ära kasutama."

Algav hooaeg tähendab Kallasele väikest juubelit. "See oli vist Vana-Hiina tarkus, et kõige püsivamad asjad siin maailmas on ajutised asjad. Olin ju algul kindel, et poolteist hooaega on minu osalus ses ilusas mängus. Aga nii on ta läinud. Igal aastal umbes jõulude paiku tunnen ma, et hakkan ära vajuma, aga siis tuleb jälle uus hingamine."

Harjumuse suur jõud

Stsenarist tunnistab, et tal on tekkinud oma rollist täielik sõltuvus. "Peaaegu nagu hasartmäng või alkohol," muigab mees, kes täpselt 30 aastat tagasi viinapitsi kummuli keeras. "Õnnega on kuidagi kurnav, aga ilma Õnneta on elu kuidagi häiriv. Tänavu jäidki gongid ja kokkulepped kuidagi hiljaks ning ma hakkasin juba närveerima. Muidu on alati hea meel, et ah-haa, enne jaanipäeva keegi ei torgi. Aga ma olin juba täitsa stardivalmis. See on ikka harjumuse jõud."

Kallas end kaugemasse tulevikku kinni ei kirjuta. "Ikka hooaeg korraga. Aastaid tagasi mõtlesin, et kirjutan kümme hooaega. Ja kui Hermaküla lahkus, olin päris kindel, et nüüd lõpetan. Sest siis oli korraga sees suur sisemine tühjus. Kuna Hermaküla rolli kaudu ajasin ma natuke omasuguste rida, vaimuinimeste rida. Kaljo Kiisa lahkumisega olin küll paremini ette valmistatud, aga ma nägin ette, et tekib kohutav auk," ohkab Kallas. "Jah, Johannest enam ei ole ja teda ei asenda keegi ega miski, aga nüüd tõuseb mingi teine asi oluliseks. Kunagised väga noorepoolsed tegelased on juba keskealised ja nii hakkad ka juba ise uskuma, et kuskil Lõuna-Eestis metsade taga on tõepoolest mingi Morna linn."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee